Balić zabio za pobjedu Banske Bystrice, Biuk debitirao za LAFC

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2023.

Andrija Balić postigao je pobjednički pogodak za Bansku Bystricu, dok je Stipe Biuk upisao prve minute u slavlju Los Angeles FC-a...

Dobre vijesti stižu iz Slovačke gdje je Andrija Balić u svom drugom nastupu za Bansku Bystricu postigao i drugi pogodak.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski nogometaš tako je stigao iz Dunajske Strede na posudbu što se pokazalo itekako punim pogotkom. Prošli tjedan zabio je u pobjedi protiv Tatrana, a sinoć u 2:1 pobjedi protiv Skalica.

Goste iz Bistrice u vodstvo je doveo Robert Polievka iz penala, u 62. minuti, no samo 180 sekundi kasnije domaćin izjednačava preko Yann Michaela Yaoa.

Pobjedu Banskoj Bystrici donosi Balić u 79. minuti čime dovodi svoju momčad na diobu petog mjesta sa Žilinom.

12. Tatran 9

Los Angeles FC u svojoj prvoj utakmici sezone bio je domaćin Portland Timbersima te stigao do pobjede od 3:2. Protivniku je tako nanio prvi poraz u drugoj utakimci.

Domaćin je već do 52. minute imao tri pogotka prednosti. Prvo je zabio Giorgio Chiellini, zatim Carlos Vela iz penala, da bi za 3:0 gol postigao Kwadwo Opoku.

Evander u 62. minuti i Christian Paredes u 84. ublažili su poraz gostujuće momčadi za koju je Dario Župarić odigrao svih 90 minuta.

Debi za Los Angeles upisao je Stipe Biuk koji je krenuo s klupe, a igrao je posljednjih 25 minuta.

14. Houston Dynamo 0

Visoku pobjedu upisao je Lech koji je na domaćem terenu s 5:0 bio bolji od Lechije. Prvi pogodak za domaćine postigao je Antonio Milić u 25. minuti. Kasnije su još zabijali Michal Skoras, Mikael Ishak i dva puta Kristoffer Velde.