Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 07.03.2023, 21:00 h, Estádio da Luz

Petar Jenjić • utorak, 07.03.2023.

Nemoćan je bio Club Brugge u uzvratu osmine finala Lige prvaka. Benfica je pred svojim navijačima visokom pobjedom samo potvrdila plasman među osam najboljih...

David Neres
63'
2
Gilberto
63'
91
Felipe Morato
74'
87
Joao Neves
75'

Raphael Onyedika
46'
9
Ferran Jutgla
62'
6
Denis Odoi
62'
32
Antonio Nusa
75'
26
Mats Rits
75'
Scott Parker

Možemo reći i očekivano, do četvrtfinala Lige prvaka stigla je Benfica koja je na domaćem terenu obranila dva pogotka prednosti iz prve utakmice protiv Club Brugge. Ne samo obranila.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trenutno najbolja portugalska momčad na koncu je slavila s 5:1. Kroz cijeli susret bila je bolja od Belgijaca koji se u ovom dvomeču činila kao ekipa koja je za jednu cijelu klasu lošija. Već nakon prvog poluvremena imala je dva gola viška, a do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Odmah je krenulo žestoko i činilo se da je Benfica povela u drugoj minuti kada je nakon krasno odigrane akcije petom poentirao Joao Mario. Ipak, u samom začetku bilo je zaleđe.

Šansu su imali i gosti u sljedećem napadu preko Hansa Vanakena, ali njegov udarac glavom otišao je malo kraj desne vratnice.

Odličnu priliku u 18. minuti imao je domaćin. Ponovno je u prvom planu bio Joao Mario koji puca sa šest metara, ali Bjorn Meijer čisti s gol linije i Simon Mignolet odbija dalje od gola.

I onda je u 38. minuti Benfica zasluženo stigla u vodstvo. Velik posao napravio je Goncalo Ramos koji je proigrao Rafu Silvu u kaznenom prostoru, a ovaj sjajnim udarcem vanjskim dijelom stopala ostavio na krivoj nozi vratara Club Bruggea.

U sudačkoj nadoknadi domaćin je podebljao vodstvo. Joao Mario asistirao je za Goncala Ramosa koji unutar kaznenog prostora vara protivničke braniče i s 11 metara neobranjivo svladava Mignoleta.

Do trećeg pogotka momčad Rogera Schmidta stigla je u 57. minuti. Bila je to još jedna dobro odigrana akcija u kojoj je Alejandro Grimaldo proigrao u šesnaestercu Ramosa koji tako postiže svoj drugi gol na susretu.

U 71. minuti u strijelce se upisao i Joao Mario koji je sigurno realizirao penal, dosuđen nakon starta Abakara Sylle nad Gilbertom. Novi pogodak stigao je osam minuta kasnije kada su u akciji bila dvojica igrača s klupe. Asistirao je Joao Neves, a zabio David Neres.

I onda je Club Brugge smanjio na 5:1 i to fenomenalnim pogotkom Bjorna Meijera koji je zabio u maniri Davora Šukera protiv Nizozemske pod same rašlje.

U igru kod Benfice nije ulazio Petar Musa.