Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 07.03.2023, 21:00 h, London, Stamford Bridge
Suci: Danny Makkelie, Rogier Honig, Jan de Vries (Nizozemska)
Chelsea
Chelsea
Raheem Sterling 43'
Kai Havertz 53' (11m)
2:0(1:0) Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Chelsea preokretom do prolaza u četvrtfinale, Kovačić kao kapetan predvodio Londončane

Branimir Korać • utorak, 07.03.2023.

Poznat je i drugi četvrtfinalist Lige prvaka. Chelsea je s 2:0 na Stamford Bridgeu svladao Borussiju Dortmund te se pridružio Benfici u četvrtfinalu...

Conor Gallagher
67'
10
Christian Pulisic
82'
12
Ruben Loftus-Cheek
82'
20
Denis Zakaria
87'
Giovanni Reyna
5'
43
Jamie Bynoe-Gittens
64'
21
Donyell Malen
77'

Edin Terzić

Mateo Kovačić izveo je momčad Chelseaja na travnjak Stamford Bridgea s 15-ak minuta zakašnjenja zbog kašnjenja autobusa s igračem Borussije koji je zapeo u prometu pred Stamford Bridgeom.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sam posao za Chelsea bio je vrlo izazovan, momčad Grahama Pottera ove sezone ne igra dobro, a rezultati su još lošiji dok je Borussia s druge strane imala stopostotan učinak ove godine, upisala je pobjede u svim susretima koje je odigrala.

Na kraju su ove momčadi odigrali očekivano vrlo zanimljivu utakmicu s dosta prilika na obje strane, a domaćin ipak prolazi dalje. Nakon što je Borussia slavila 1:0 u prvom susretu golom Adeyemia, Chelsea je otvoreno krenuo u uzvrat ne kalkulirajući previše i tražeći pogodak.

Već u prvim minutama u odličnoj prilici bio je Raheem Sterling, ali je odugovlačio s udarcem i na kraju se spetljao te lopta nije završila u mreži.

Ubrzo je Edin Terzić morao povući i prvu izmjenu, zbog ozljede je igru morao napustiti Julian Brandt kojeg je zamijenio Giovanni Reyna.

Chelsea je u početku izgledao opasnije i još jednu dobru priliku nije realizirao Joao Felix, zatim je prijetio i Kai Havertz, a prvo veliko uzbuđenje na drugoj strani bilo je u 17. minuti kada je dosuđen slobodni udarac za Borussiju u izglednoj poziciji na 18-19 metara, odlično ga je izveo Marco Reus, a još bolje obranio Kepa Arrizabalaga.

Sredinom prvog dijela Havertz se našao u odličnoj situaciju, no zaustavila ga je vratnica da bi Chelsea ipak u završnici prvog dijela stigao do vodstva. odigrali su domaćini jako dobru akciju, lopta je u konačnici došla do Sterlinga koji je ovaj put koncentriran i pogađa pod gredu za vodstvo.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na uzbuđenja. Lopta je u 16 metara pogodila u ruku Mariusa Wolfa, dugo je trajala VAR provjera i na kraju je dosuđen kazneni udarac. Loptu je uzeo Kai Havertz i pogodio vratnicu, ali Danny Makkelie pokazao je na ponavljanje kaznenog udarca jer je veliki broj igrača prerano utrčao u kazneni prostor. Iz drugog pokušaja Havertz je bio mirniji i pogodio je za 2:0.

U nastavku susreta Borussia je bila bolja, Chelsea se počeo povlačiti i vrebati na kontre, a Borussia nizati prilike. U seriji pokušaja svakako onaj Judea Bellinghama, kada je iz blizine poslao loptu pokraj vratnice, gosti će najviše pamtiti.

Ostalo je 2:0, Chelseaju više nego dovoljno za prolaz u četvrtfinale Lige prvaka.

Mateo Kovačić odigrao je dobru utakmicu, a travnjak je napustio u 82. minuti.