Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 08.03.2023, 21:00 h, Allianz Arena
Paris Saint-Germain

Završio je PSG-ov put u Ligi prvaka, Bayern ponovno slavio, Stanišić odigrao jako dobro

Petar Jenjić • srijeda, 08.03.2023.

Četvrtfinale Lige prvaka izborili su nogometaši Bayerna koji su na domaćem terenu stigli do pobjede i na najbolji mogući način obranili prednost iz prve utakmice protiv PSG-a...

Leroy Sane
68'
17
Sadio Mane
82'
7
Serge Gnabry
86'
22
Joao Cancelo
86'

Nordi Mukiele
36'
31
El Chadaille Bitschiabu
46'
33
Warren Zaire-Emery
76'
42
Hugo Ekitike
82'
14
Juan Bernat
82'
Christophe Galtier

Nije se dogodio preokret na Allianz Areni. Bayern je u utakmicu ušao s golom prednosti iz prve utakmice i rezultatom 2:0 stigao je do pobjede u uzvratnom susretu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izuzetno zanimljiv dvoboj u kojem smo mogli vidjeti i poneki pogodak više s obje strane, no moramo se ipak zadovoljiti s dva. U 13. međusobnom dvoboju Bayern je stigao do sedme pobjede.

Sjajna šansa bila je u 25. minuti kada se u protivničkom kaznenom prostoru našao Leo Messi. Siuacija u kojoj nikome nije lako, bilo je opasno, ali domaćini su uspjeli izblokirati više pokušaja, a zatim i Yann Sommer uhvatiti loptu.

Bayern je uzvratio u 32. minuti kada je Jamal Musiala snažno pucao iskosa, ali u korner je odbio Gianluigi Donnarumma. Igralo se jako dobro, u očekivano visokom ritmu na obje strane.

Velika greška Sommera mogla je skupo koštati Bayern. Pucao je Vitinha na prazan gol, već vidio loptu u mreži, ali je požrtvovno s gol linije uspio ukloniti Matthijs de Ligt.

U 36. minuti igru je prisilno napustio Marquinos, a umjesto njega ušao Nordi Mukiele. Taj isti Mukiele zamijenjen je na poluvremenu, a na teren je istrčao El Chadaille Bitschiabu.

Činilo se da je Eric Choupo-Moting zabio za 1:0 u 52. minuti, no dosuđeno je zaleđe. Ipak, isti igrač stigao je do gola devet minuta kasnije. Nakon jedne greške gostujuće obrane Leon Goretzka proigrao je Kamerunca unutar kaznenog prostora, a ovaj matira protivničkog vratara.

Odličnu šansu za poravnanje iamo je nakog kornera Sergio Ramos koji je pucao glavom, no Sommer se istaknuo još boljom obranom.

Otvorili su se gosti u potrazi za golovima pa je tako ostajao jako puno prostora u zadnjoj liniji. Serge Gnabry ušao je u igru u 86. minuti, a tri minute kasnije zabio za potvrdu pobjede.

Vrijedi izdvojiti i da je u igru ušao Sadio Mane kojem su to bile prve minute u Ligi prvaka od studenog. Činilo se da je i zabio u sudačkoj nadoknadi, no bio je malo ispred obrane.

Od prve minute u početnoj postavi Bayerna igrao je Josip Stanišić i igrao sve do posljednjeg sučevog zvižduka. Ostavio je jako dobar dojam, odrađujući ono što je trener od njega tražio.