Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 08.03.2023, 21:00 h, Tottenham Hotspur Stadium, London
Suci: Clément Turpin, Nicolas Danos, Benjamin Pages (Francuska)
Tottenham
Tottenham
0:0(0:0) Milan
Milan

Milan zadržao prednost u Londonu i izborio prolaz u četvrtfinale Lige prvaka

Branimir Korać • srijeda, 08.03.2023.

Milan je upisao pobjedu na svom travnjaku protiv Tottenhama, a u Londonu je odigrao bez pogodaka i to je bilo dovoljno za proći u četvrtfinale. Tottenham je uzvrat završio s igračem manje i bez postignutog pogotka...

Pedro Porro
53'
9
Richarlison
70'
6
Davinson Sánchez
83'

Alexis Saelemaekers
56'
4
Ismaël Bennacer
81'
27
Divock Origi
81'
12
Ante Rebić
89'
Stefano Pioli

Tottenham nije uspio. U Milanu je upisao minimalan poraz 1:0 dok je u Londonu odigrao 0:0 i oprašta se o Europe. S druge strane Milan ide dalje i nastavlja svoj europski put.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U konačnici je presudio jedan pogodak u skoro 200 minuta nogometa, Brahim Diaz bio je precizan u sedmoj minuti prvog susreta, iskoristio je gužvu pred golom Forstera i donio Milanu pobjedu.

Očekivao se bolji Tottenham u uzvratu, ali gledali smo ga i u boljim izdanjima. U ovaj susret i jedni i drugi ušli su nakon poraza u prvenstvenim dvobojima za vikend, no Milanova forma ipak je bila nešto bolja i u ovom susretu nije dozvolio Spursima da uzmu stvari u svoje ruke i odu do pobjede.

Milan se nije samo zatvorio već je pokušavao i u uzvratu. U 19. minuti u dobroj situaciji našao se Junior Messias koji je dobio loptu u 16 metara nakon akcije iz slobodnog udarca, bio je iskosa i s dosta prostora, ali gađao je loše i pokraj gola.

Nakon što je u sedmoj minuti prvog susreta doveo Milan do prednosti, Diaz je u sedmoj minuti drugog poluvremena drugog susreta ponovno sudjelovao u gužvi u 16 metara, ali ovaj put je Forster bio uspješniji.

Spursi su zaprijetili desetak minuta kasnije kada je u 16 metara s loptom ušao Pierre-Emile Hojbjerg i iskosa pucao u bliži kut, no tamo je bio Mike Maignan.

Nade Tottenhama zaradile su novi udarac u 77. minuti kada je Cristian Romero pomeo Thea Hernandeza, pritom se ozlijedio, ali svejedno je zaradio drugi žuti karton.

U sudačkoj nadoknadi bilo je burno pred oba gola. Prvo je Harry Kane odlično pucao glavom, ali Maignan je obranio da bi na drugoj strani Divock Origi pogodio vratnicu.

Milan u konačnici prolazi dalje, Ante Rebić koji je ušao u igru u 89. minuti ostaje u Europi, a od nje se oprašta Ivan Perišić koji je izašao u 53. minuti.