Vodeni sportovi

Solaris bez dobrog rezultata u prvom susretu, u Šibeniku mora hvatati zaostatak

Branimir Korać • srijeda, 08.03.2023.

Vaterpolisti Solarisa poraženi su u prvom susretu doigravanja za Premier ligu. U gostima kod drugoplasirane momčadi A-1 lige Valisa iz Valjeva izgubili su s 10:13...

Prvi susret doigravanja za Premier ligu nije dobro prošao za Solaris. U Valjevu kod Valisa poražen je 10:13 i morat će biti na puno višoj razini u uzvratu ako želi i sljedeće sezone igrati u elitnom regionalnom natjecanju.

Valis se pokazao kao čvrst protivnik, u prvom poluvremenu stvorio je razliku i Solaris je u nastavku susreta pokušavao smanjiti minus.

Čak i nije krenulo loše za goste koji su poveli s 2:0, ali je domaćin nakon toga zabio četiri gola u nizu i preuzeo vodstvo koje više nije ispuštao.

Još jedna serija Valisa bila je ključna u stvaranju visoke razlike, u završnih pet minuta druge četvrtine Valis je napravio 3:0 te otišao do četiri gola razlike.

Domaćini su imali i pet golova prednosti u nekoliko navrata, ali golom Tonija Šparade 30 sekundi prije kraja Solaris je smanjio na prihvatljivijih 13:10.

I domaćem sastavu Aleksandar Kovačević postigao je četiri gola, a Nikola Nikolov dodao je tri. Kod poraženih najefikasniji je bio Noa Burburan s tri postignuta gola.

Uzvrat je na rasporedu za tjedan u Šibeniku.