SuperSport Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 11.03.2023, 18:10 h, Šubićevac
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina), Ivan Starčević (Bjelovar)
Stefan Ristovski 64'
Dinamo

Kiks Dinama na Šubićevcu, Šibenčani kaznili velike pogreške gostiju

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

Dinamo je upisao drugi ovosezonski prvenstveni poraz, odigrao je lošu utakmicu na Šubićevcu i izgubio je 1:2. Šibenčani su u završnici prvog poluvremena iskoristili velike kikseve Modrih, a Dinamo u nastavku susreta nije uspio izbjeći poraz...

Marko Soldo
68'
9
Dejan Radonjić
74'
24
Amer Hiroš
74'
Ante Čačić

Šibenik je upisao tri velika boda u borbi za opstanak protiv Dinama, Gorica je u petak u čudesnoj utakmici s 5:4 svladala Istru, ali Šibenik je imao spreman odgovor i slavio je protiv lidera s 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo nije bio dobar, nekarakteristične pogreške u završnici prvog poluvremena bacile su ga u minus i u drugom poluvremenu nije uspio vratiti se u potpunosti u utakmicu. U drugom dijelu sezone Dinamo je nosio Luka Ivanušec koji je u sjajnoj formi, ovdje ga nije bilo i to se osjetilo. Šibenik je nakon 13 godina slavio na Šubićevcu protiv Dinama.

Livaković je prvi morao ozbiljno intervenirati i to u devetoj minuti kada se lopta nakon ubačaja s desne strane odbila od Čanađije i Ristovskog, ali Livaković je odlično obranio.

Dinamo nije mogao napraviti puno kroz kombinatoriku, pa se pokušavalo udarcima izvana, ali Rogić je na sve to bio spreman.

I onda Šibenik dolazi do vodstva. U 40. minuti nakon ubačaja s desne strane Kvržić ne prima loptu najbolje u 16 metara, ali niti Dinamova obrana ne reagira najspretnije, lopta se odbija do Mislava Matića koji s nekih 14-15 metara pogađa u donji kut.

Slavlje domaćina na tribinama još je trajalo kada pada i drugi pogodak. Velika pogreška Josipa Mišića koji inače vrlo rijetko griješi, vraćao je loptu unazad, dodavanje je presjekao Dolček, sjurio se prema golu te poentirao iza Livakovića.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na šibenskoj polovici. Prve prijetnje bile su Bulata i Mišića koji su izvana dobro pucali, ali nisu pogodili da bi u 64. minuti Dinamo smanjio.

Iz kornera je ubacio Bulat, u skoku je na pet-šest metara bio Ristovski koji šalje loptu u mrežu.

Nastavilo se u istom ritmu, Dinamo je ponovno zaprijetio udarcem izvana, ovaj put preko Petkovića koji iz slobodnjaka puca malo pokraj gola.

Pokušavali su do kraja i Gurlica, Menalo, Mišić, ali nije ovo bio Dinamov dan, odigrao je lošu utakmicu i upisao poraz. Šibenčani s razlogom slave, ipak će lakše disati u nastavku sezone u borbi za opstanak.