Hezonjin Real Madrid minimalno poražen kod Anadolu Efesa

HINA, Petar Jenjić • utorak, 14.03.2023.

Mario Hezonja dobro je iskoristio dobivene minute, ali njegov Real Madrid tijesno je poražen na gostovanju kod Anadolu Efesa...

U zaostalom susretu 24. kola Eurolige košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su pred svojim navijačima madridski Real, bilo je minimalnih 90:89.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na ulazu u posljednju četvrtinu domaćin je imao velikih 17 poena razlike nakon što je treću dionicu dobio s čak 35:21. U posljednjoj dionici Real je uspio opasno zaprijetiti, ali ne i definitivno ugroziti domaću pobjedu. Turska momčad je deset sekundi prije kraja imala 90-85 te je Real uspio tek doći na -1, ali ne i dalje od toga.

Hrvatski centar Ante Žižić nije igrao za Anadolu Efes kojeg je do pobjede predvodio Shane Larkin s 18 poena i osam asistencija, dok je Elijah Bryant dodao 17 koševa uz šest skokova i tri asistencije.

Kod Reala je Džanan Musa ubacio 16 koševa te dodao pet asistencija. Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja odigrao je tek deset minuta i dodao osam poena (1/1 za dva, 2/3 za tricu) uz četiri skoka i tri asistencije.

Na vrhu ljestvice je Olympiakos s omjerom 20-8, slijedi Real s 19-9, dok omjer 18-10 imaju Barcelona i Monaco. Anadolu Efes je deseti s omjerom 14-14.