Liga prvaka mladih, nokaut faza, Četvrtfinale, 15.03.2023, 18:30 h, Signal Iduna Park, Dortmund
Suci: Robert Ian Jenkins, Jonathon Bryant, Harry Hendricks (svi Wales); 4. sudac: Robin Braun (Njemačka)
Borussia Dortmund U-19
Julian Rijkhoff 76' (11m)
8:9(0:0, 1:1, 8:9 pen) Hajduk juniori
Mate Antunović 71'

HAJDUK U POLUFINALU LIGE PRVAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Petar Jenjić • srijeda, 15.03.2023.

Juniori Hajduka plasirali su se u polufinale Lige prvaka. Nakon bolje izvođenja penala izbacili su dortmundsku Borussiju i ostvarili strašan uspjeh...

Michel Ludwig
70'
21
Hendry Blank
83'

Noa Skoko
62'
28
Krešimir Nazor
79'
30
Marin Ćalušić
90'
Marijan Budimir

Velika drama na Signal Iduna Parku otišla je na stranu Hajduka! Juniori splitske momčadi izbacili su nakon boljeg izvođenja penala Borussiju Dortmund i prošli među četiri najbolje europske momčadi.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a nakon devet serija penala Hajduk je izborio sljedeću fazu natjecanja. Prava drama otišla je na stranu Bijelih.

Prvi pokušaj stigao je od Hajduka kada je nakon kornera pucao Mateo Jurić-Petrašilo, no uz manje poteškoće obranio je Silas Ostrzinski.

U razmaku od minute domaćin je uputio dva jako dobra dalekometna udarca. Prvi je obranio Borna Buljan, a drugi je otišao malo kraj stative.

U sjajnoj se šansi našao Roko Brajković koji je sve napravio sam i pucao iskosa unutar kaznenog prostora, no lopta je prohujala kraj stative.

Hajduk se dobro držao, ali nedostajalo je koncentracije i mirnoće u posljednjoj trećini. Izdvaja se i pokušaj Jere Vrcića sa 17, 18 metara, ali vratar Borussie obranio je njegov udarac u donji kut.

Velika prilika za Hajduk stigla je u 65. minuti nakon jedne pogreške domaće obrane. Vrcić je došao do lopte na rubu šesnaesterca i mogao je pucati na prazan gol, ali nije uspio uputiti udarac.

Erupcija na Westfallenu stigla je u 71. minuti kada je ubacio Brajković, a sjajan trzaj glavom imao Mate Antunović i skrenuo loptu u gol.

Samo četiri minute kasnije domaćin je stigao do poravnanja iz kaznenog udarca. Siguran je s 11 metara bio Juliaj Rijkhoff. U sudačkoj nadoknadi Hajduk je imao šansu za gol, ali pogodio je gredu pa se išlo na penale.

Sve do devete serije penala nije bilo promašaja. Koban promašaj imao je Filippo Calixte Mane, a za pobjedu Hajduka zabio je Ante Kavelj, za konačnih 9:8.