Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - uzvrati, 15.03.2023, 21:00 h, Stadion Diego Armando Maradona, Napulj
Suci: Anthony Taylor, Gary Beswick, Lee Betts (Engleska)

Petar Jenjić • srijeda, 15.03.2023.

Po prvi puta u povijesti Napoli je izborio četvrtfinale Lige prvaka. Do pobjede je stigao i u uzvratu protiv Eintrachta, a slavio je s 3:0...

Juan Jesus
66'
11
Hirving Lozano
67'
7
Eljif Elmas
74'
91
Tanguy Ndombélé
74'
18
Giovanni Simeone
81'
Faride Alidou
62'
32
Philipp Max
67'
6
Kristijan Jakić
74'

Oliver Glasner

Kao što se moglo i pretpostaviti u najavama utakmice, Napoli nije imao problema u uzvratu protiv Eintracht Frankfurta. Nakon što je u prvoj utakmici slavio s 2:0, u uzvratu pred svojim navijačima stigao je do nove pobjede.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Talijanska momčad pobijedila je s 3:0 i tako izborila prvo četvrtfinale Lige prvaka u povijest. Jedan gol zabila je u prvom, a dva u drugom poluvremenu.

Odmah praktički u prvom napadu Napoli je imao odličnu šansu. Pucao je Matteo Politano iskosa, ali obranio je gostujući vratar. Nije bilo toliko uzbuđenja u narednih desetak minuta.

U 19. minuti prema golu se sjurio Kviča Kvaratškelia, ali još jednom na pravom je mjestu Kevin Trapp. Čim se Napoli malo povukao u svoju trećinu, Eintracht je pokazao nešto okomitiju igru. Međutim, one prave šanse nije bilo, iako su često gosti dolazili pred gol protivnika.

Kvaratškelia je ponovno bio u šansu u 42. minuti, no još je jednom dobro reagirao golman gostiju. Napuljani su definitivno bili bliže golu kroz prvo poluvrijeme, a rezultat se promijenio u zadnjim sekundama.

Na desnoj strani bio je Politano i sjajno ubacio za Victora Osimhena koji glavom skreće loptu u gol. Njegov 22. gol ove zaista briljantne sezone na svim razinama.

Osam minuta po ulasku u nastavak susreta novi gol talijanske momčadi. Bila je to jako dobra akcija u kojoj je sudjelovao više igrača. Na koncu je Giovanni Di Lorenzo ubacio za Osimhena na peterac, a ovaj skrenuo loptu u gol. Pri tome je iskrenuo i zapešće, međutim, čini se da se ne radi o ozbiljnijoj ozljedi.

U 64. minuti stigao je novi pogodak. Na Piotru Zielinskom skrivljen je kazneni udarac, a poljski nogometaš sam je uzeo loptu i zabio treći gol svoje momčadi.

U dresu njemačke momčadi nastupio je i Kristijan Jakić koji je u igru ušao u 74. minuti.