Basel na penale do prolaza u četvrtfinale, Strukan isključio švedskog braniča, Lech zasluženo prošao

Branimir Korać • četvrtak, 16.03.2023.

Još tri momčadi izborile su četvrtfinale Konferencijske lige. U borbi za mjesto koje vodi u polufinale naći će se Basel, Lech i Fiorentina...

Jedini dvoboj koji je otišao u produžetke pa onda i do raspucavanja, bio je onaj u Bratislavi između Slovana i Basela. Završilo je 2:2 u 90 minuta, identičnim rezultatom kao u Baselu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovan je sjajno krenuo i već u 17. minuti vodio 2:0 golovima Abubakarija i Kucke, ali Basel se uspio izvući. Švicarci su u 53. minuti smanjili preko Riccarda Calafiorija da bi u 93. minuti Mohammed Amdouni zabio za 2:2 i produžetke. Tamo nije bilo odluke i pristupilo se raspucavanju gdje su dvojica domaćih igrača zaustavljeni, sjajno je branio Marvin Hitz dok su svi gostujući bili precizni.

Duje Strukan i hrvatski tim dijelili su pravdu u Tele2 Areni u Stockholmu dok je Djurgarden pokušavao izbrisati minus iz prve utakmice protiv Lecha.

Nije uspio, a sve nade su mu ugašene kada je u 44. minuti Marcus Danielson isključen. Strukan mu je prvo dao žuti karton, ali nakon intervencije VAR sobe u kojoj su bili Bebek i Jović, promijenjena je odluka u crveni karton.

U nastavku susreta Lech je zabio čak tri gola, strijelci su bili Filip Marchwinski, Nika Kvakvaskiri i Michal Skoras.

Antonio Milić odradio je cijelu utakmicu.

Fiorentina je u gostima svladala Sivasspor s visokih 4:1, puno lakše nego na svom travnjaku gdje je bilo samo 1:0.

Erdogan Yesilyurt doveo je domaćina u vodstvo u 35. minuti, ali do poluvremena su se gosti vratili i izjednačili na 1:1 preko Arthura Cabrala.

U nastavku se Fiorentina raspucala i otišla do pobjede golovima Nikole Milenkovića i Gaetana Castrovillija te autogolom Dimitriosa Goutasa. Hakan Arslan je povrh svega zaradio isključenje u 81. minuti.

Josip Brekalo ostao je na klupi svih 90 minuta.