SuperSport Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.03.2023, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Gorica

Golovi Brodića stavili Goricu u još težu poziciju, a Varaždin doveli na podjelu trećeg mjesta

Branimir Korać • petak, 17.03.2023.

Dobru utakmicu na otvaranju 26. kola SuperSport HNL-a odigrali su Varaždin i Gorica. Varaždinci su u konačnici slavili s 2:1 i tako skočili na podjelu trećeg mjesta s Osijekom...

Bio je to vrlo važan dvoboj za obje momčadi. Varaždin je tražio bodove u borbi za Europu, a Gorica u borbi za opstanak, u konačnici Varaždinci su odnijeli pobjedu i stavili Goricu u još težu poziciju iako Sopićeva momčad još jednom nije loše odigrala.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dva potpuno različita poluvremena viđena su u Varaždinu. U prvom se vrlo malo toga događalo, jedan krasan udarac Varaždinaca i dva dobra pokušaja gostiju. Zato je drugo poluvrijeme donijelo i prilike i pogotke.

Do 22. minute nije se događalo ništa, a onda je Drožđek krasno opalio izvana iz voleja, loptu je dirao Radošević, dovoljno da je prebaci preko grede.

U igri Gorice bilo je dosta nervoze, dosta krivih dodavanja i prva prijetnja prema golu stigla je u 36. minuti kada je Julardžija dobro opalio, ali Zelenika je bio spreman na to iako je lopta lelujala i imala neugodnu putanju.

U zadnjim trenucima prvog dijela najbolja prilika za Goricu u tom razdoblju. Fućak je ubacio, Stolnik je prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Mitrović koji ne pogađa za vodstvo.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli domaćini i to su naplatili vodstvom u 53. minuti. Teklić je odlično dodao za Šegu koji s desne strane ubacuje na peterac gdje utrčava Brodić i lakoćom zabija.

Goričani su se počeli buditi negdje od sredine prvog poluvremena, počeli su sve više prijetiti i u 74. minuti došli su do pogotka.

Još jedan dobar ubačaj Fućka, Matavž je glavom loše zahvatio loptu, no u novom skoku spretan je bio Vojtko koji spušta loptu za Mitrovića, a on zabija za 1:1.

Bilo je to razdoblje bolje igre Goričana te se činilo da su bliži drugom pogotku, ali nisu bili precizni Pršir i Mitrović i Varaždin je kaznio promašaje.

U 87. minuti Lovro Banovec odigrao je sjajnu loptu za Brodića koji b ježi obrani Goričana i vraća prednost na stranu domaćina.

Bilo je to ujedno i konačnih 2:1 za domaćina, nisu gosti uspjeli doći do novog pogotka i ostali su bez bodova i u teškoj situaciji na dnu lige.