Zadar uvjerljivo poražen u gostima kod FMP-a, domaćin ubacio čak 112 poena

Branimir Korać • petak, 17.03.2023.

Zadar nije uspio doći do pobjede u gostima kod FMP-a, domaćin je odigrao dobru utakmicu, iskoristio Zadrove probleme u obrani te je slavio sa 112:87...

Dvojica raspoloženih igrača ipak je bilo premalo za pobjedu u gostima kod FMP-a. Luka Božić i Marko Ramljak su vukli, ali konkretne pomoći suigrača nije bilo i Zadar je visoko poražen.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danijel Jusup na minuti odmora pokušavao je probuditi momčad, upozoravao je da obrana nije dobra, ali nije bilo pomaka i rješenja kako zaustaviti napad domaćina.

U konačnici 112 primljenih poena, 28, 28, 27 i 29 poena po četvrtina, otkrivaju gdje su ležali problemi Zadrana.

Sredinom druge četvrtine FMP je preuzeo vodstvo i više ga nije ispuštao. U jednom trenutku u trećoj četvrtini činilo se da bi se Zadar mogao vratiti u život, Arijan Lakić ubacio je za 67:65, zatim Božić dodao tricu za 69:68, ali FMP radi 9:0 i bježi na 78:68.

Do kraja susreta sve je bilo u znaku FMP-a, Zadar je u zadnjoj dionici potpuno stao i FMP je otišao do vrlo visoke pobjede.

Charles Moore ubacio je 31 poen, a po 19 su dodali Charles Manning (osam asistencija) i Beau Beech.

Kod Zadra po 25 poena ubacili su Božić (deset skokova) i Ramljak.