SuperSport Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 18.03.2023, 16:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Dario Kolarević (svi Zagreb)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Osječka kriza traje i dalje, Šibenčanima bod u Gradskom vrtu, Rogić obranio kazneni udarac

Branimir Korać • subota, 18.03.2023.

Osijek je prokockao još dva boda, ugostio je na svom travnjaku Šibenik i uz još jedan skroman nastup remizirao je bez pogodaka...

Karlo Špeljak
46'
6
Marko Soldo
72'
9
Dejan Radonjić
72'
30
Josip Knežević
90'
Damir Čanadi

Trebalo je biti ugodno i svečano, slavljeničko poslijepodne u Gradskom vrtu. U goste je stigao Šibenik koji je bio protivnik po mjeri, protivnik s kojim Osječani mogu igrati. Povrh svega, posljednji meč u dresu Osijeka igrao je Mile Škorić koji se oprostio od kluba i seli u Kinu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim Osječani ponovno nisu bili dobro, prilike koje su i stvorili nisu znali realizirati i susret je okončan bez pogodaka.

U prvom dijelu nije bilo nekih velikih opasnosti, ponešto prilika na obje strane, ali ne onih pravih zicera iz kojih se mora doći do pogotka.

Sve u svemu i jedni i drugi imali su i boljih izdanja te su razočarano otišli u svlačionicu.

U drugom dijelu Osijek je zaprijetio preko Caktaša iz slobodnog udarca kada je Rogić odlično obranio. nedugo nakon toga u dobroj situaciji pogodak nije postigao niti Mierez.

U 69. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina nakon što je Matić nespretno srušio Miereza. Navijači su skandirali Škorićevo ime nadajući se da će on izvesti kazneni udarac, Mile se zahvalio, ali prepustio je loptu Caktašu. On puca snažno u kut, ali sjajno brani Rogić.

Moglo se dogoditi i da taj promašaj bude kažnjen, Soldo je gađao u 76. minuti, ali za malo je promašio.

Posljednju priliku na susretu propustio je Caktaš u sudačkoj nadoknadi kada nije uspio pogoditi praznu mrežu poslije ubačaja Miereza.

Ostalo je 0:0, Osječanima ostaju brige, a Šibenčani su se pomaknuli za još jedan bod od Gorice.