SuperSport Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 18.03.2023, 18:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo)

Petar Jenjić • subota, 18.03.2023.

Nogometaši Hajduka na domaćem su terenu stigli do pobjede protiv Slaven Belupa zahvaljujući sjajnom pogotku Dina Mikanovića u drugom poluvremenu...

Do druge uzastopne pobjede stigli su nogometaši Hajduka koji su na domaćem terenu bili bolji od Slaven Belupa. Jedan gol bio je dovoljan Bijelima za tri boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novim bodovima barem su privremeno došli na šest bodova zaostatka za Dinamom, dok je Slaven Belupo ostao na 33 boda i trenutno drži sedmu poziciju.

Prvo poluvrijeme nije bilo puno prilika. Hajduk je očekivano dominirao u posjedu i tražio šansu, no redovito se zabijao u čvrsti blok koprivničke momčadi.

U 27. minuti izdvajamo udarac Slaven Belupa, točnije Marka Martinage koji je opalio s 18 metara, no lopta je otišla malo kraj suprotne vratnice.

Slaven Belupo se branio zaista zgusnuto i tek u prilikama kada bi gosti pogriješili u predaji lopte, Hajduku bi se otvorilo malo prostora, ali nije bio dovoljno brz i odlučan u tim situacijama.

Velika prilika za Hajduk u 47. minuti, ali brani Ivan Čović. Ubačena je lopta pred gol, pucao je glavom Luka Vušković, pred golom je bio Rokas Pukštas koji ne dolazi do lopte i Čović brani.

Tri minute kasnije domaćin opet prijeti, ovoga puta pucao je Marko Livaja malo unutar kaznenog prostora, ali malo kraj stative. Kontru Hajduka u 65. minuti vukao je Yassine Benrahou, gurnuo je idealno loptu u prostor za Livaju, on dolazi pred Čovića koji mu ulazi u udarac.

Hajduk dolazi do vodstva u 72. minuti. Nakon ubačene lopte u 16 metara, ona je izbijena na rub kaznenog prostora gdje dolazi Dino Mikanović i snažnim udarcem zabija za 1:0.