EHF Europska liga, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 21.03.2023, 18:45 h
Motor Zaporožje
Motor Zaporožje 23:27 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe gostujućom pobjedom napravio veliki korak prema četvrtfinalu Europske lige

Mihaela Bradovski • utorak, 21.03.2023.

Rukometaši Nexea zadovoljni se vraćaju iz Düsseldorfa. U prvom susretu osmine finala Europske lige upisali su 27:23 pobjedu protiv Motora...

Nexe nije imao problema s ukrajinskim Motorom, potvrdio je da je kvalitetnija momčad i zasluženo odnosi prednost na uzvrat. Slavio je 27:23, a dojam je da je pobjeda mogla biti i uvjerljivija.

Igraj na utakmice EHF Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odradio je Nexe dobru utakmicu, Motor je pokušao uhvatiti priključak nakon odvajanja Našičana, ali nije uspio. Gosti su održavali vodstvo i na svom parketu imat će četiri gola prednosti.

I jedni i drugi krenuli su nervozno u utakmicu, Nexe je u petoj minuti postigao prvi pogodak, a Motor u osmoj, a zadnji egal na utakmici bio je u 12. minuti kada je Jurij Kubatko poravnao na 4:4.

Nakon toga Nexe veže tri gola preko Severca, Vejina i Kuzmanovića, a u 27. minuti Našičani su imali i visokih 13:6 te napad za plus osam, no Velkavrh je pogriješio.

Do poluvremena Motor je uspio zabiti dva gola i na odmor otići s -5.

U drugom dijelu Nexe je bez problema održavao razliku, a na ulasku u zadnjih deset minuta ponovno je bio na najviših plus sedam nakon gola Aleksandra Bakića za 23:16.

U završnici susreta došlo je do pada koncentracije kod gostiju i Motor za dvije minute veže tri gola, smanjuje na 23:26, a za konačnih 23:27 u posljednjim sekundama zabija Tomislav Severec.

Kod Nexea su se istaknuli Kuzmanović s deset obrana, Vejin sa sedam golova te s po pet Bakić i Fran Mileta. Kod Motora su po pet golova postigli Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha.