Uoči dolaska Hrvatske u Bursu: Turci slavili na nezgodnom gostovanju u Armeniji

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 25.03.2023.

U prvoj utakmici skupine D kvalifikacija za Euro 2024., u kojoj igra i Hrvatska, Turska je preokretom kao gost u Erevanu svladala Armeniju sa 2:1...

Turci su preživjeli neugodno gostovanje kod Armenije i mogu biti zadovoljni načinom na koji su ušli u kvalifikacije. Pokušat će u drugom kolu pojačati tu pobjedu dobrim rezultatom i protiv Hrvatske.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je odlično počela za domaće koji su poveli u 10. minuti autogolom Ozana Kabaka koji je s dva metra u vlastitu mrežu ugurao prizemni ubačaj Kama Hovhanisjana.

Ipak, u 35. minuti Orkun Kokcu je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut armenskih vrata i poravnao na 1:1.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 64. minuti kada je Kerem Akturkoglu pravovremeno utrčao između dva armenska stopera i iskoristio dubinsko proigravanje Enesa Unala za, pokazat će se, pobjednički pogodak.

Za tri dana Hrvatska će gostovati kod Turske u Bursi. Plasman na Euro izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz skupine.

Svoj idući kvalifikacijski susret Armenija će pak odigrati u sklopu trećeg kola, 16. lipnja. Tada će do prvih bodova pokušati stići na gostovanju kod Walesa.

Uvjerljiva je na startu kvalifikacija u skupini I bila Švicarska koja je kao gost u Novom Sadu svladala Bjelorusiju s 5:0 (3:0).

Briljirao je u prvom poluvremenu Renato Steffen (4, 17, 29) koji je postigao hat trick u prvih pola sata, da bi se u nastavku u strijelce još upisali Xhaka (62) i Amdouni (65).

U drugoj utkamici ove skupine Izrael i Kosovo su u Tel Avivu igrali 1:1 (0:1). Gosti su poveli autogolom domaćeg kapetana Dase (36) koji je nespretnom reakcijom u vlastitu mrežu pospremio povratnu loptu Rashice.

Rashica je i u 49. minuti nadmudrio Dasu te postigao još jedan gol za Kosovo, no on je poništen zbog navodnog prekršaja kosovskog napadača nakon pregleda snimke. Na konačnih 1:1 poravnao je Peretz (56).