Zubac dvoznamenkast u visokom porazu Clippersa, Jokiću bitka protiv Antetokounmpa

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2023.

U subotnjem NBA programu najveći dvoboj igran je u Denveru gdje su Nuggetsi upisali uvjerljivu pobjedu protiv Bucksa. Uvjerljivi su bili i Pelicansi kod Zupčevih Clippersa...

U dvoboju vodećih momčadi obje konferencije Denver Nuggetsi su u Coloradu pregazili Milwaukee Buckse sa 129:106. Ključno je bilo drugo poluvrijeme koje su Nuggetsi dobili s vrlo visokih 66:40 i tu stvorili presudnu razliku u cijeloj priči. Bucksi su imali dosta problema, izgubili su se u tom drugom poluvremenu i Denver je to iskoristio.

Igraj na NBA utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nikola Jokić upisao je 31 poen uz 11 asistencija i šest skokova dok je Jamal Murray dodao 26 poena i devet asistencija. Kod Bucksa Giannis Antetokounmpo ubacio je 31 poen uz devet skokova.

U drugom velikom noćašnjem dvoboju Phoenix Sunsi su bili bolji od Philadelphije sa 125:105. Sunsi su u potpunosti pobjegli u četvrtoj četvrtini, dotad je Philadelphia još uvijek bila u igri, ali tu je domaćin bio bolji. Durant i Ayton nisu bili na raspolaganju domaćinu, a Harden gostima, no Sunsi su lakše pregurali te izostanke.

Devin Booker predvodio ih je s 29 poena i pet asistencija, a Bismack Biyombo dodao je 17 poena, 13 skokova i pet blokada. Kod Sixersa Tyrese Maxey dodao je 37 poena i sedam skokova, a Joel Embiid 28 poena i deset skokova.

Kingsi su upisali pobjedu protiv Jazza kojima je ovo treći uzastopni poraz. jazzu je ovo poraz koji mu neće dobro sjesti u utrci za doigravanje. Bez Clarksona, Sextona i Markkanena Jazz nije uspio iznenaditi u Kaliforniji.

Kevin Huerter bio je prvo ime Kingsa s 27 poena i sedam skokova, Keegan Murray dodao je 22 poena, a Domantas Sabonis 16 poena uz 15 skokova i sedam asistencija.

Netsi su odigrali vrhunsko drugo poluvrijeme u Miamiju i upisali su pobjedu 129:100, drugih 24 minute dobili su s čak 74:31 i potpuno su nadigrali domaćina u tom razdoblju ostavivši ga daleko od pobjede.

Vrlo dobri bili su Mikal Bridges s 27 poena i sedam asistencija te Cameron Johnson s 23 poena. Kod domaćina po 23 poena upisali su Tyler Herro i Max Strus.

Uvjerljivo su poraženi kod kuće i Los Angeles Clippersi koji su ugostili Pelicanse. Izostanak Paula Georgea se itekako osjeti i Clippersi su poraženi 131:110 uz 18 minuta Ivice Zupca na parketu. Za to vrijeme ubacio je 13 poena (6/7 za dva, 1/2 slobodna) uz pet skokova.

Po 32 poena kod Pelicansa upisali su Brandon Ingram (13 asistencija) i Trey Murphy (10/12 trica). CJ McCollum dodao je 21 poen, osam skokova i osam asistencija. Eric Gordon kod domaćina je ubacio 15 poena, a 14 je dodao Russell Westbrook (pet asistencija).