Duvnjak odličan, Landin briljantan, Kiel do važne pobjede, napokon slavio i Hrvoje Horvat

Branimir Korać • nedjelja, 26.03.2023.

U nedjeljnom programu 23. kola Bundeslige istaknuo se Domagoj Duvnjak koji je s Kielom stigao do vrlo važne pobjede. Bitne bodove uzeo je i Hrvoje Horvat, svoje prve otkako je u prosincu sjeo na klupu Wetzlara...

U vrlo važnom dvoboju njemačkog rukometnog prvenstva Kiel je upisao pobjedu protiv Füchsea te mu se približio na ljestvici na samo bod zaostatka uz utakmicu manje. Ovim slavljem Kiel ponovno ima priliku zasjesti na vrh ljestvice nakon što se odigraju i preostali dvoboji koji ranije nisu odigrani.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kod kuće protiv Füchsea dominirao je, posebno u drugom poluvremenu, a tu se istaknuo Domagoj Duvnjak koji je pomogao domaćinu da upiše važne bodove.

Kiel je odmah u ranoj fazi drugog poluvremena stvorio razliku i odvojio se i gosti se više nisu uspjeli vratiti u utakmicu. Završilo je s uvjerljivih 36:29.

Duvnjak je odigrao vrlo dobru utakmicu i postigao je šest pogodaka iz šest pokušaja, a briljirao je Niklas Landin s čak 23 obrane. Osam golova postigao je Eric Johansson, a šest je dodao Hendrik Pekeler.

Kod Füchsea Miloš Vujović upisao je šest golova dok je pet dodao Robert Weber.

Flensburg je upisao očekivanu pobjedu protiv Lemga s 34:27 uz deset golova Mensinga čime je nastavio dobru formu.

Melsungen je izvukao remi u gostima kod Hannover Burgdorfa odigravši 26:26. Timo Kastening pola minute prije kraja je izjednačio i spasio goste od poraza.

Dobru utakmicu kod domaćina odigrao je Ilija Brozović koji je postigao četiri gola, jednako kao kod gostiju David Mandić. Raduje da je u gostujućoj postavi bio i Domagoj Pavlović koji bi uskoro trebao početi ozbiljnije sudjelovati u utakmicama.

Problema nije bilo za Magdeburg koji je bio vrlo uvjerljiv protiv Gummersbacha i slavio 41:29 uz 11 pogodaka raspoloženog Kaya Smitsa.

Hrvoje Horvat upisao je prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Wetzlara. Nakon sedam poraza u dosadašnjem dijelu karijere u Bundesligi, slavio je u gostima kod Stuttgarta s 30:28, ali je još uvijek daleko od osiguravanja opstanka. Marino Marić kod Stuttgarta postigao je jedan pogodak.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507