Francuzi uz dosta muke do tri boda u Irskoj, Vlahović odveo Srbiju do pobjede u Podgorici

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.03.2023.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo nastavljene su susretima drugog kola. Gostujuće pobjede upisali su Francuska i Srbija dok je Poljska jedva svladala Albaniju...

Francuska je upisala i drugu pobjedu u kvalifikacijama, nakon visoke domaće pobjede protiv Nizozemske, slavila je i u gostima kod Irske. Do pobjede nije došla lagano, jedan pogodak bio je vrijedan tri boda, ali i jedna vrhunska obrana Mikea Maignana u završnici susreta.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedini pogodak pao je početkom drugog poluvremena kada je Ircima prvi put popustila koncentracija, Benjamin Pavard je presjekao dodavanje domaćina i sjajno opalio te pogodio za pobjedu.

U 90. minuti Collins je odlično pucao glavom, lopta je išla u same rašlje, ali Maignan je čudesno obranio i spasio Francuzima dva boda.

Kao i Francuska, drugu pobjedu upisala je i Srbija. U Podgorici se vodila velika borba,m a Srbiju je do pobjede odveo Stojkovićev džoker s klupe.

Bilo je prilika na obje strane, ali do 78. minute pogodaka nije bilo. Tada Mladenović odlično pronalazi u kaznenom prostoru Dušana Vlahović koji lijepo šalje loptu u mrežu. Isti igrač zaključio je priču u 96. minuti pogotkom za konačnih 2:0.

Bek Rijeke Andrija Vukčević odgledao je utakmicu s klupe.

Poljska je ugostila u Varšavi Albaniju, gosti su najviše strahovali od Roberta Lewandowskog, a na kraju im je presudio Karol Swiderski.

Poljaci su slavili s 1:0 golom Swiderskog koji je bio na pravom mjestu nakon što je Jakub Kaminski pogodio vratnicu.

Mogli su Albanci u drugom dijelu do poravnanja, ali Wojciech Szczesny bio je posljednja prepreka konju nisu mogli preskočiti.