Veszprem brani visoku prednost, Pick Szeged u praktički bezizlaznoj situaciji

Petar Jenjić • četvrtak, 30.03.2023.

Mađarski dvoboj u osmini finala Lige prvaka večeras stiže svome kraju. Veszprem brani visoku prednost iz prve utakmice i Pick Szeged imat će praktički nemoguć zadatak...

Pred nama je uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka u kojoj će Veszprem tražiti potvrdu prolaska u sljedeću fazu natjecanja na domaćem terenu protiv Pick Szegeda. Mađarski dvoboj tako će doći svome kraju.

Igraj na Veszprem - Pick Szeged na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prošlo je nešto više od tjedan dana od spomenutog, prvog dvoboja, a večeras je pred nama ukupno 186. međusobna utakmica ova dva mađarska kluba. Veszprem ima 126 pobjeda, Szeged 52 pobjede, dok je sedam utakmica završilo neriješeno.

Veszprem je svoju skupinu zaključio na trećem mjestu, dok se Szeged provukao osvajanjem šeste pozicije Celja i Elveruma. Vidjelo se i u prvom dvoboju koja je momčad bolja. Veszprem je kao gost u potpunosti dominirao, prvo poluvrijeme zaključio s 13 golova viška, a razliku je sačuvao sve do kraja.

Između dva međusobna susreta, obje su momčadi odigrale po jednu utakmicu u nacionalnom prvenstvu. Szeged je slavio u gostima kod Tatabanye sa 33:31, dok je Veszprem također igrao gostujuću utakmicu i remizirao s NEKA-om 29:29. Tako je ostao na bod zaostatka za današnjim protivnikom koji ima i jedan odigran susret više.

Osim spomenute utakmice prije osam dana, još su jednom igrali ove sezone. Bilo je to u šestom kolu mađarskog prvenstva kada je Veszprem kao domaćin slavio sa 31:26. I u toj utakmici razliku je stvorio u prvom poluvremenu, a u nastavku je nije ispustio, iako se Szeged uspijevao približiti na minimalan zaostatak.

Podsjetimo, Veszpremu je ovo ukupno 28. sezona igranja u ovom natjecanju, a barem 20 puta stigao je među osam najboljih. S druge strane, Szegedu je četvrtfinale najveći doseg, za kojeg ne vjerujemo da ga ponovno može doseći.

Što su rekli

Adrian Sipos, igrač Veszprema: "Mislim da ne bismo trebali gledati činjenicu da imamo 13 golova prednosti, već kao utakimcu koju moramo pobijediti. Igramo kod kuće pred svojim navijačima i dajemo protivniku veliko poštovanje. Svima koji dođu gledati želimo isporučiti dobru izvedbu, pojačati formu i zadržati dobar momentum u kojem se nalazimo."

Juan Carlos Pastor, trener Pick Szegeda: "Želimo igrati dobro i dati sve od sebe. Hoćemo li pobijediti s 13 razlike? Vjerojatno nećemo, ali dat ćemo i posljednji atom energiju na terenu. Onda ću biti ponosan. Jako sam sretan što sam bio ovdje, trener u sjajnom klubu i odličnim navijačima. Nadam se da će Szeged biti još bolji u budućnosti."

Mjesto, vrijeme, suci

Veszprem Arena, Veszprem, 18:45

Suci: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska)

Zadnji susret

Bila je to potpuno jednosmjerna utakimca u kojoj je Szeged kao domaćin ostao bez ikakve šanse. Veszprem je slavio s visokih 13 razlike (36:23)

Prognoza

Veszprem prolazi dalje, to bi trebalo biti jasno, a očekujemo da će htjeti nastaviti pozitivan niz protiv velikog rivala te u današnjoj utakmici ponovno doći do pobjede.