SuperSport Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 01.04.2023, 19:10 h, Šubićevac
Suci: Igor Pajač, Ivan Mihalj, Vedran Đurak; 4. sudac: Toni Dadić; VAR: Marin Vidulin, Dario Kolarević
Hajduk

Livaja predvodio Hajduk na Šubićevcu, Šibenik umalo nadoknadio dva gola zaostatka

Petar Jenjić • subota, 01.04.2023.

Do nove prvenstvene pobjede stigao je Hajduk koji je na krilima Marka Livaje slavio u gostima kod Šibenika. Bijeli su slavili s 3:2, a potrebno je izdvojiti i prekrasan pogodak Ivana Dolčeka za domaću momčad...

Dejan Radonjić
61'
90
Duje Čop
61'
2
Juan Camilo Mesa Antunez
68'
21
Iker Pozo
82'

Ivan Leko

Itekako zanimljivo bilo je na Šubićevcu gdje je Šibenik bio domaćin Hajduku. Treću uzastopnu pobjedu upisala je momčad Ivana Leke koja je na kraju slavila s 3:2. Iako je imala tri gola prednosti, gostujuća ekipa strepila je sve do zadnje sekunde.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnjom pobjedom Splićani su stigli na sedam bodova zaostatka za Dinamom, a na istom broju bodova zaostatka je i Gorica za Narančastima. Iako se radi još uvijek o visokoj razlici, do kraja ima još dosta za igrati.

Prvi ozbiljniji pokušaj stigao je preko Filip Krovinovića u šestoj minuti. Pucao je iz daljine, ali obranio je Lovre Rogić. Vratar Šibenika još je u nekoliko navrata morao reagirati na udarce raspoloženih Hajdukovaca.

Tako je u 23. minute gostujuća ekipa imala šansu nakon dobre akcije. Marko Livaja je pucao, nogu podmetnuo Rokas Pukštas i skrenuo je prema golu, no brani vratar domaćih. Pet minuta kasnije dalekometan slobodan udarac Yassinea Benrahoua odbio je u aut.

Najbolja situacija za Šibenik stigla je u 44. minuti kada je Dario Čanađija poslao loptu kroz peterac, tu je bio Ivan Dolček, ali nije je uspio zahvatiti pa je ona otišla kraj gola.

I odmah kazna stiže na drugoj strani. Benrahou je uposlio Livaju koji ulazi u kazneni prostor. Pokušao je Stefan Perić skrenuti loptu, ali nije uspio, najbolji igrač Hajduka dolazi do nje, zaobilazi Rogića i šalje je u praznu mrežu.

Gosti su pitanje pobjednika riješili u prvih 15 minuta nastavka, a kod oba pogotka sudjelovao je Marko Livaja s asistencijom. Prvo je u 51. minuti lijepo ubacio na peterac gdje se našao Jan Mlakar i skrenuo loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije treći pogodak bio je djelo Rokasa Pukštasa kojeg je Livaja uposlio potpuno usamljenog u kaznenom prostoru, a ovaj se imao vremena namjestiti i snažno opaliti u prvi kut.

U 64. minuti domaćin je smanjio zaostatak. Sjajno je Dolček izvrio Marca Fossatija i snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio pod gredu. Rezultat se nije promijenio sve do 90. minute kada je gotovo iz iste pozicije sjajno poentirao Zoran Kvržić.

Drama na kraju utakmice rezultirala je i traženjem penala na Juanu Mesi, no sudac Pajač samo je odmahnuo rukom.