SuperSport Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 07.04.2023, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Jakov Titlić, Goran Perica, Vice Vidović
Slaven Belupo
Ante Crnac 12'
1:1(1:0) Varaždin
Niko Domjanić 90'+6'
Varaždin

Umalo ponovno jedan pogodak: Domjanić u zadnjim sekundama zabio za bod Varaždina

Petar Jenjić • petak, 07.04.2023.

Odigrana je prva utakmica 28. kola SuperSport HNL-a, a na korak do pobjede bio je Slaven Belupo koji je imao vodstvo pogotkom Crnca, no Domjanić je u 96. minuti zabio za izjednačenje Varaždinaca...

Praktički sekunde su nas dijelile da i četvrta međusobna utakmica ove sezone između Slaven Belupa i Varaždina završi rezultatom 1:0. Međutim, to se nije dogodilo, a "planove" je poremetio Niko Domjanić.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slaven Belupo rano je stigao do vodstva i čuvao ga sve do posljednjih sekundi susreta, ali nije uspio izdržati napade Varaždina koji je imao 70 posto posjeda lopte. Tako gosti dolaze na 38 bodova i barem privremeno se izjednačavaju s Osijekom. Slaven Belupo ima bod manje.

Odmah odlična prilika za Slaven Belupo u drugoj minuti. Ante Crnac je ušao prema sredini s desne strane, pucao je iskosa snažno, ali Oliver Zelenika sjajno brani taj udarac.

Deset minuta kasnije domaćin je poveo. Crnac je pronašao u 16 metara na desnoj strani Filipa Hlevnjaka koji gađa suprotni kut, Zelenika brani njegov pokušaj, ali loptu odbija samo do Crnca koji je odlično pratio akciju i zakucao je u mrežu.

Mogu se izdvojiti još dvije šanse domaće momčadi. Prvo iz 32. minute udarac Benedika Mioča koji pogađa vanjski dio mreže te devet minuta kasnije udarac Antonija Boseca s peterca, no lopta zapinje u bloku u zadnji trenutak.

Kod gostiju se izdvaja udarac Lamine Baa glavom kraj gola, a istim je ishodom završio i udarac Tonija Teklića. Očekivano zadovoljniji prvim dijelom mogao je biti domaćin.

Varaždinci su kroz drugo poluvrijeme bezuspješno pokušavali doći do poravnanja. Izdvajamo 73. minutu i udarac Domagoja Drožđeka iz slobodnog udarca, no bila je to prelagana zadaća za vratara Slaven Belupa.

Veliku šansu za domaće imao je Ivan Krstanović u 76. minuti. Prvo je pucao glavom nakon kornera, Zelenika je obranio, a onda je još probao zabiti odbijanac, ali pucao je preko gola.

I onda kada se činilo da će završiti pobjedom Farmaceuta, gosti dolaze do poravnanja. Niti minutu ranije tražili su kazneni udarac, akcija se nastavila i lopta je u 16 metara došla do Lovra Banovca koji je nije dobro zahvatio glavom, ali dovoljno da dođe do Domjanića koji zabija iz blizine.