Zadar upisao vrlo vrijednu pobjedu u gostima kod Cibone

Branimir Korać • subota, 08.04.2023.

Košarkaši Zadra bore se za mjesto u doigravanju ABA lige, a u 25. kolu gostovali su u Domu Dražena Petrovića kod Cibone i svladali su je s 89:63...

Nikakve neizvjesnosti nije bilo u Domu Dražena Petrovića. Raspoloženiji Zadrani potpuno su nadigrali Cibonu i upisali su vrlo visoku pobjedu 89:63.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovom pobjedom Zadar je korak bliže ostvarenju cilja koji si je nametnuo tijekom sezone nakon serije dobrih nastupa i ima dobre šanse za plasman u doigravanje. S druge strane Cibona doigravanje neće vidjeti, no Zagrepčanima je od početka glavni cilj bio što bezbolnije pregurati sezonu i odmaknuti se od borbe za ostanak u ligi.

Ovaj dvoboj protekao je potpuno u znaku Zadrana. Samo u prvoj četvrtini Cibona je bila ravnopravna, a onda su gosti sve preuzeli u svoje ruke, pojačali su obranu i Cibona je već do poluvremena potonula u dvoznamenkasti zaostatak.

Potpuna dominacija Zadra u skoku, Cibonini problemi u šutu i u obrani i nije moglo drugačije završiti. Osim toga gosti su imali nekolicinu vrlo raspoloženih igrača, a Cibona se mučila u svakom pogledu.

Još jednom je briljirao Luka Božić koji je ubacio 22 poena uz 15 skokovga i devet asistencija, a Karlo Žganec dodao je 13 poena i deset skokova.

Kod Cibone Borna Kapusta ubacio je 17 poena, ali uz loš šut 6/17 i uz samo dvije asistencije. Aleksandar Aranitović dodao je 13 poena.