Carballes Baena preokretom do titule u Marakešu

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2023.

Roberto Carballes Baena osvojio je naslov na ATP turniru koji se ovog tjedna igrao u Marakešu. U finalu je svladao Alexandrea Müllera...

Španjolski tenisač Roberto Carballes Baena pobjednik je teniskog turnira iz serije ATP 250 u marokanskom Marakešu, čiji je nagradni fond 630 705 eura.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U finalu je 30-godišnjak nadigrao Francuza Alexandrea Müllera iz Francuske sa 4:6, 7:6, 6:2. Meč je trajao nešto manje od tri sata, a Španjolac će se nakon pobjede na ATP ljestvici u ponedjeljak popeti na 63. mjesto, najviše u dosadašnjoj karijeri.

Müller će također zabilježiti svoj najbolji plasman, mjesto među 100 najboljih. Carballes Baena osvojio je svoj drugi turnir u karijeri, a ranije je uzeo onaj na zemlji u Quitu prije pet godina.

Četiri godine mlađem Francuzu ovo je bilo prvo finale na najvišoj razini, a prije toga osvojio je samo jedan turnir serije Challenger u rodnom Bloisu.