Dino Prižmić i Duje Ajduković pobjedama u tri seta do drugog kola turnira u Splitu

Branimir Korać • utorak, 11.04.2023.

Hrvatski tenisači Duje Ajduković i Dino Prižmić izborili su prolaz u drugo kolo Challengera u Splitu. Obojica su slavili u tri seta i to nakon što su izgubili prvi set...

Malo nervoze na ulasku u meč, ali u konačnici ipak preokret i pobjeda. Duje Ajduković i Dino Prižmić preskočili su prve prepreke u Splitu.

Igraj na mečeve turnira u Splitu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ajduković je za prvog protivnika imao Makedonca Kalina Ivanovskog, očekivalo se da će imati lakši posao, ali u tom stilu bilo je tek nakon što je izgubio prvi set u 13. igri. U naredna dva izgubio je tek gem po setu.

U drugom kolu igrat će protiv Australca Marca Polmansa koji je iznenadio drugog nositelja Jurija Rodionova.

I Dino Prižmić krenuo je nešto nervoznije i izgubio prvi set. Argentinac Santiago Rodriguez Taverna uzeo ga je sa 6:4, ali nakon toga je Prižmić zaigrao bolje i napravio preokret.

Prižmića u drugom kolu čeka Adrien Cazaux koji ga je uvjerljivo svladao nedavno u Petrčanima. Odlična prilika za uzvrat.

Challenger Split, prvo kolo:
Duje Ajduković (Hrvatska, WC) - Kalin Ivanovski (Sjeverna Makedonija, WC) 6:7(3), 6:1, 6:1
Dino Prižmić (Hrvatska, WC) - Santiago Rodriguez Taverna (Argentina) 4:6, 6:3, 6:4