Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - prve utakmice, 12.04.2023, 21:00 h, Estadio Santiago Bernabéu - Madrid
Suci: François Letexier, Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (Francuska)

Branimir Korać • srijeda, 12.04.2023.

Madridski Real slavio je u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv Chelseaja. Na Santiago Bernabeuu bio je bolji s 2:0 u susretu kojem su gosti svoje prilike propustili u prvom dijelu...

Marco Asensio
71'
20
Antonio Rüdiger
71'
19
Dani Ceballos
81'
18
Aurélien Tchouameni
84'

Marc Cucurella
54'
29
Kai Havertz
65'
14
Trevoh Chalobah
65'
23
Conor Gallagher
76'
19
Mason Mount
76'
Frank Lampard

Chelsea je u velikim problemima, vidjelo se to i u ovom susretu i Real je pobjedom 2:0 u Madridu zakoračio prema polufinalu Lige prvaka. Londončani ne izgledaju kao momčad koja je sposobna napraviti preokret na svom stadionu, ali treba biti oprezan, dosta je tu individualne kvalitete i nitko ne može procijeniti kako se susret može rasplesti.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u drugoj minuti sijevnula je kontra Chelseaja, Joao Felix pobjegao je još sa svoje polovice, došao pred Courtoisa, ali Belgijac brani njegov pokušaj.

Real je poveo u 21. minuti. Dubinska lopta u 16 metara za Viniciusa koji je šalje prema golu, Kepa je dobro reagirao i odbio loptu, ali samo do natrčalog Benzeme koji pogađa praznu mrežu.

Već u sljedećoj minuti Chelsea ponovno prijeti, ali Courtois još jednom sjajno reagira. Ubačena lopta s desne strane išla je na Sterlinga koji šalje loptu s peterca prema golu, ali belgijski vratar odlično je obranio.

Do kraja prvog dijela Real je imao inicijativu, lakoćom održavao prednost, pokušavao kroz kombinatoriku probiti obranu Chelseaja i doći do novog pogotka, ali nije uspio.

U nastavku susreta puno previše problema za Chelsea koji je prema viđenom i prema dojmu mogao biti sretan što nije više puta vadio loptu iz mreže.

U 59. minuti Chelsea je ostao s igračem manje kada se Rodrygo sjurio prema golu, pobjegao je Benu Chilwellu koji ga s leđa hvata za ruku i ruši nadomak ulasku u 16 metara. Opravdano isključenje za Engleza koji je tako vjerojatno spasio pogodak, ali stavio je svoju momčad na više od pola sata u velike probleme.

Ionako s nekolicinom igrača na travnjaku koji nisu najspremniji, poput Silve i Kantea, te s igračem manje, Chelsea se mučio, domaćin je pleo mrežu i ipak došao do pogotka.

Malo prije njega imao je i Luka Modrić jedan sjajan pokušaj, gađao je suprotni gornji kut s ruba kaznenog prostora, ali lopta je nekoliko centimetara otišla preko gola.

U 74. minuti Real dolazi do 2:0, neposredno nakon ulaska u igru Marco Asensio precizno kroz noge Fofani pogađa s ruba kaznenog prostora u sam donji kut.

U sudačkoj nadoknadi iznenada se u velikoj prilici našao Mason Mount koji je mogao povećati šanse gostiju, ali u posljednji trenutak sjajno mu je uklizao bivši suigrač Antonio Rudiger i spriječio pogodak.

Real zasluženo odnosi prednost na uzvrat, dva gola viška je solidna zaliha uoči gostovanja na Stamford Bridgeu.

Luka Modrić u domaćim redovima igrao je do 81. minute, a Mateo Kovačić kod gostiju je odradio cijelu utakmicu i to dio s kapetanskom trakom.