Blagojević nakon povratka od ozljede: 'Osjećao sam se kao da debitiram'

Krešimir Milić • četvrtak, 13.04.2023.

Veznjak Istre zaigrao je protiv Hajduka prvi put ove sezone. Iza njega je dug oporavak od ozljede koljena

Poseban trenutak na Poljudu bio je za Slavka Blagojevića u prošlom kolu nakon dugog perioda oporavka od ozljede upisao prvi nastup. S travnjaka je izbivao još od 20. svibnja kad je odigrao posljednju utakmicu u prvenstvu za Istru 1961. Prvu prvenstvenu utakmicu sezone je propustio zbog crvenog u posljednjoj prošle. Ozlijedio je Blagojević koljeno u pripremi za drugo kolo i utakmicu protiv Varaždina nakon čega su uslijedile operacije i rehabilitacije, a prvi put ove sezone upisao nastup na Poljudu u remiju 2:2 s Hajdukom kad je ušao u petoj minuti sudačke nadoknade umjesto Frane Mlinara.

Igraj na Varaždin – Istra 1961 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

„Iskreno, osjećao sam se kao da debitiram u Prvoj ligi, kao da sam junior. Osjetio sam navalu adrenalina, bez obzira što sam odigrao toliko utakmica. Nakon dugih 10 mjeseci bez utakmice sve mi je bilo čudno. Jedva sam čekao da uđem, ali bilo mi je kao da prvi puta ulazim. Nismo u tim trenucima znali tko će ući u igru. Zagrijavali smo se svi i onda nas je, tamo negdje u 90. minuti, trener sve zvao i rekao da svi budemo spremni. Hajduk nas je pritiskao i da smo slučajno dobili gol, uveo bi napadača. Ovako se odlučio uvesti mene zadnje dvije, tri minute. Trebao sam ući, taman sam bio na crti kad smo imali kontru tri na dva. Nakon toga je bio korner i onda sam ušao“, rekao je Blagojević za Glas Istre.

Prokomentirao je i situaciju kod Krovinovićevog pada u kaznenom prostoru zbog čega je igrač Hajduka dobio žuti karton.

„Iskreno, uplašio sam se da će svirati jedanaesterac. Na prvu. Krovinović je taman primio loptu i ja sam išao u njega da ga ometem. Bilo je malog kontakta, ali je srećom on krenuo prije padati. Nije mi bilo svejedno u svakom slučaju. Da je svirao penal, ubio bih se. Uđeš dvije minute i napraviš penal. Strašno“, zaključio je Blagojević.

Pred Istrom je utakmica 29. kola, gostovanje u Varaždinu koje se igra u nedjelju od 15 sati.