SuperSport Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 14.04.2023, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Nikola Kečkiš
Toni Fruk 8', 18'
Merveil Ndockyt 13'
Slavko Bralić 41'
Gorica

Imamo borbu za ostanak! Gorica sjajnim prvim poluvremenom slavila u Šibeniku i došla na bod minusa!

Branimir Korać • petak, 14.04.2023.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Gorice na Šubićevcu i upisali vrlo uvjerljivu 4:0 pobjedu. S ova tri boda približili su se Šibeniku na samo bod zaostatka i potpuno se vratili u utrku za ostanak u ligi...

Antonio Đaković
24'
9
Dejan Radonjić
46'
21
Iker Pozo
46'
30
Josip Knežević
46'
33
Nikola Đorić
90'
Željko Sopić

Sjajna utakmica u Šibeniku, sjajna za Goričane koji su se vratili u borbu za opstanak, ali ne tako sjajna za Šibenčane koji su potpuno podbacili i upisali težak poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prolaz u finale Kupa i dobar nastup u Rijeci kao da su malo uljuljkali Šibenčane koji nisu pokazali agresivnost i koncentraciju potrebnu za ovakvu utakmicu dok je Gorica bila baš suprotno postavljena. Vrlo koncentrirana, hrabra, agresivna, otvorena i to joj se vratilo.

Krenulo je prilikama na obje strane već u prvih dvije minute, a prvi gol stigao je u osmoj minuti. Nakon što Fućak na jednoj i Dolček na drugoj strani nisu zatresli mrežu, napravio je to Toni Fruk.

Fućak je dao loptu za Bralića iza leđa šibenske obrane, njegov pokušaj brani Rogić, ali lopta se odbija do Fruka koji rutinski zabija.

Taj pogodak jako loše je utjecao na Šibenčane koji ubrzo primaju još jedan gol.

U 13. minuti prvi pokušaj Goričana završio je u bloku, lopta se odbila do Fruka koji kratko dodaje za Ndockyta, a on s 18 metara pogađa malu mrežicu i zabija svoj prvi HNL pogodak u karijeri.

Nastavilo se u istom ritmu i u 18. minuti već je bilo 3:0. Slobodnjak za Goricu na 18 metara, izveo ga je Fruk, a lopta preko živog zida završava u mreži. Rogić se nije niti pomaknuo.

Ubrzo je Rogić zbog ozljede morao napustiti igru, a u 41. minuti stiže i četvrti pogodak. Odlično je ubacio Pršir iz slobodnog udarca, Bralić je utrčao i poslao loptu u mrežu Đakovića. Tom prilikom obrana Šibenika je jako loše reagirala.

U završnici prvog dijela tri odlične situacije za Šibenik, Čop je pucao glavom preko gola, Banić sjajno obranio pokušaj Hiroša, a Matićev udarac glavom zaustavila je greda.

U drugom dijelu Gorica se malo povukla i odrađivala posao, ali imala je i jedan poništen pogodak. U 56. minuti Pršir je opet ubacio, a Bralić pogodio, međutim bilo je zaleđe Štigleca.

Nisu uspjeli Šibenčani do kraja susreta konkretno zaprijetiti, ostalo je 0:4 i Gorica zasluženo uzima važne bodove.