Asistencija Perišića u dramatičnom porazu, Southampton bez Hrvata ponovno izgubio

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

Odigrano je pet utakmica 31. kola engleskog Premiershipa u kojoj je do nove pobjede stigao Brighton u gostima kod Chelseaja, kao i Crystal Palace kod Southamptona. U dramatičnom dvoboju Bournemouth je slavio kod Tottenhama, a za domaće je asistirao Ivan Perišić...

Chelsea - Brighton 1:2

Chelsea je danas poražen na domaćem terenu od Brightona koji je preokretom stigao do pobjede od 2:0. Ovo mu je šesta uzastopna utakmica u svim natjecanjima u kojoj su ostali bez pobjede.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bluesi su poveli nakon 13 minuta igre pogotkom Conora Gallaghera na asistenciju Mihajla Mudrika. Do kraja poluvremena gosti su stigli do poravnanja preko gola Dannyja Welbecka.

Brighton je u prvom poluvremenu uputio 12 udaraca prema golu protivnika što je izjednačenje rekorda jedne momčadi protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu još od sezone 2003./04.

Rezultat se nije mijenjao sve do 70. minute kada je sjajnim udarcem izvana poentirao Julio Enciso. Mateo Kovačić ušao je u igru u 57. minuti.

Everton - Fulham 1:3

Harrison Reed, Harry Wilson i Daniel James zabijali su za Fulham koji je slavio u gostima kod Evertona s 3:1. Jedini gol za Everton, koji ostaje na rubu ispadanja, zabio je Dwight McNeil.

Southampton - Crystal Palace 0:2

Do treće uzastopne pobjede stigao je Crystal Palace koji je slavio kod davljenika Southamptona s 2:0. Oba pogotka u drugom poluvremenu postigao je Eberechi Eze.

Duje Ćaleta-Car ostao je na klupi Svetaca, dok Mislav Oršić nije bio u kadru, a kao razlog navodi se ozljeda.

Wolverhampton - Brentford 2:0

Pobjedama se vratio Wolverhampton koji je s 2:0 slavio protiv Brentforda i produžio mu niz na četiri utakmice bez pobjede.

Za pobjedu su zabijali Diego Costa i Hee-Chan Hwang. Po jedan pogodak postigli su u svakom poluvremenu.

Tottenham - Bournemouth 2:3

Izuzetno važne bodove u borbi za ostanak uzeo je Bournemouth koji je slavio u gostima kod Tottenhama s 3:2. Sada se s 33 boda izdignuo od ostatka društva na dnu ljestvice.

Početak utakmice kasnio je 15 minuta zbog kašnjenja igrača gostujuće momčadi. Domaću momčad u vodstvo je u 14. minuti doveo Heung-Min Son, a asistirao mu je Ivan Perišić. Ovo mu je bila sedma asistencija sezone.

Međutim, uslijedio je preokret gostujuće momčadi. Prvo je u 38. minuti zabio Matias Vina, da bi u 51. poentirao Dominic Solanke.

U 88. minuti Tottenham je stigao do poravnanja. Perišić je izveo aut, lopta se odbila do Arnauta Danjume koji odličnim udarcem poentira za 2:2.

Dramatična završnica donijela je bodove gostima, a sjajno se izborio za prostor Dango Ouattara i udarcem unutar kaznenog prostora zabio prvijenac u Premiershipu.