SuperSport Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 15.04.2023, 17:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Goran Perica (Šibenik)

Branimir Korać • subota, 15.04.2023.

Odlična utakmica s ishodom koji ne zadovoljava niti Osijek, niti Lokomotivu, obje momčadi tražile su više u borbi za europske pozicije...

Posjetitelji u Gradskom vrtu mogli su uživati u borbenoj, dinamičnoj i napetoj utakmici, uglavnom u nogometu kakav se očekivao od Osijeka i Lokomotive. Završilo je 2:2, a Osijek se spasio od poraza golom u 85. minuti nakon pogreške vratara Čavline.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo zanimljiv dvoboj u Gradskom vrtu otvoren je ranim pogotkom. Već u devetoj minuti Osijek je poveo, a veliki posao napravili su mladi igrači Osijeka Bukvić i Omerović koji su bili posebno raspoloženi za igru. Omerović je centrirao točno na glavu Miereza koji zabija za 1:0.

Četiri minute kasnije krasna situacija za Aliyua. Stojković i Marić su kombinirali, potonji je dao loptu za Aliyua koji iz odlične pozicije, sam po sredini gola puca pokraj vratnice.

No bila je to samo najava povratka Lokomotive koja dolazi do pogotka u 22. minuti. Cipetić je ubacio s desne strane, Aliyu prima loptu na prsa i onda u padu preko glave zabija za poravnanje.

Nastavilo se s dobrom i dinamičnom igrom, a Osijek je dobio veliku priliku za pogodak u 31. minuti. VAR je intervenirao i nedosuđeni kazneni udarac je ipak dosuđen nakon što je Stojković s leđa po nogama zakačio Jugovića. Loptu je uzeo Špoljarić, ali Čavlina je sjajno obranio njegov pokušaj.

I dvije minute kasnije Čavlina još jednom sjajno brani, ovaj put zaustavio je pokušaj Miereza u situaciji koja je itekako mirisala na pogodak.

U drugom dijelu bilo je relativno mirno tamo negdje do 70. minute kada je neodlučni Kulušić krenuo pokazati Mariću drugi žuti karton pa se predomislio što je razbjesnilo Osječane.

Deset minuta kasnije Lokomotiva je povela. Cipetić je odlično centrirao na drugu vratnicu gdje je u skoku najviši bio Tuci, glavom vratio loptu u sredinu za Kulenovića, a on glavom zabija za 2:1.

Nisu se Osječani predali i u 85. minuti dolaze do poravnanja. Čavlina je dotad branio sjajno, a onda je poklonio pogodak Osječanima. Fiolić je poslao dubinsku loptu u 16 metara, ona ne dolazi do nikog što je očito iznenadilo Čavlinu od kojeg se lopta odbija i dolazi do Miereza, a on zabija za 2:2.

Jedva se i smirilo uzbuđenje, a Lokomotiva je došla do sjajne prilike, pobjegao je Kulenović i došao pred Malenicu, ali vratar Osječana odlično brani.

Do kraja susreta osjetili su i jedni i drugi priliku za napasti i krenuti po sva tri boda, ali bili su previše brzopleti i nije bilo konkretnih prilika.