SuperSport Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 15.04.2023, 19:10 h, Stadion u Maksimiru

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

U drugom susretu dana u SuperSport HNL-u do nove je prvenstvene pobjede stigao Dinamo koji je na domaćem terenu bio bolji od Slaven Belupa s lagodnih 4:0...

Debi na klupi Dinama na Maksimiru imao je Igor Bišćan, a njegovoj momčadi u goste je stigao Slaven Belupo koji je tri dana ranije igrao polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa i upisao poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolja hrvatska momčad nije imala prevelikih problema. Već nakon prvog poluvremena imala je tri pogotka prednosti, a do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Prvu opasnost, točnije dvije opasnosti, vidjeli smo u 8. minuti, i to u jednom napadu zagrebačke momčadi. Prvo je Josip Mišić pogodio gredu, da bi odmah nakon toga udarac Martina Baturine obranio Ivan Čović.

Zasluženo vodstvo domaćina stiglo je u 27. minuti. Ubacio je s desne strane Stefan Ristovski, a Josip Drmić udarcem isprve s osam metara matirao Čovića.

Samo šest minuta kasnije stiže novi pogodak. Ubacio je Mauro Perković s lijeve strane, a glavom loptu u gol skrenuo Dario Špikić. Jedini pokušaj gosti su imali preko Arbera Hoxhe, no udarac je obranio Dominik Livaković.

U smiraj poluvremena stiže novi pogodak Dinama. Baturina je uposlio Luku Ivanušeca, a ovaj lakoćom iz blizine poentirao. Bila je to jako dobra akcija Modrih.

Jako raspoloženi Baturina prijetio je i u nastavku, a u 55. minuti zatresao je okvir gola. Isti igrač ponovno se u asistente upisao sedam minuta kasnije, a ovoga puta glavom je poentirao Josip Šutalo za svoj drugi gol sezone.

Nije se puno toga događalo u ostatku utakmice. Očekivano je domaća momčad napravila svih pet promjena, priliku su dobili i neki mlađi igrači te se zadnjih desetak minuta samo očekivao posljednji sučev zvižduk.

Šansu je imao Slaven preko Ivana Krstanovića u 89. minuti, ali lopta je otišla malo iznad grede.