Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - uzvrati, 18.04.2023, 21:00 h, Stamford Bridge - London
Suci: Daniele Orsato, Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (Italija)

Branimir Korać • utorak, 18.04.2023.

Real Madrid prošao je u polufinale Lige prvaka. Uzdrmani Chelsea poražen je u oba susreta s po 2:0 i završava s europskom avanturom za ovu sezonu. Dvostruki strijelac Rodrygo bio je junak Reala u Londonu...

Joao Félix
67'
15
Mykhailo Mudryk
67'
17
Raheem Sterling
67'
19
Mason Mount
77'

Antonio Rüdiger
46'
18
Aurélien Tchouameni
71'
19
Dani Ceballos
76'
11
Marco Asensio
81'
6
Nacho
82'
Carlo Ancelotti

Chelseajeva mizerna sezona dobila je i završni pečat. Posljednje natjecanje u kojem je ostao u igri za trofej upravo je napustio. Realno, neke velike šanse niti nisu postojale s obzirom na situaciju u Chelseaju i kako momčad izgleda. Real je bio prejak, dva puta je slavio s po 2:0 uz dojam da je to učinio - rutinski.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon 2:0 u Madridu, bilo je jasno da će Chelsea jako teško u ovakvom stanju doći do preokreta i izbaciti Madriđane, međutim ako se nešto očekivalo, onda je to u svakom slučaju hrabriji i konkretniji nastup domaćina.

Frank Lampard sa samih prvih 11 dao je naznaku kako je prvi cilj ne primiti gol što duže pa onda nekako probati uhvatiti Madriđane. Plan nije dugo izdržao, u 58. minuti nakon velike pogreške Real je stigao do vodstva.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi mogli su do pogotka i sa svake strane viđena je po jedna upropaštena prilika. Chelsea je imao sjajnu situaciju kada je Marc Cucurella bio potpuno sam pred Courtoisom, ali pucao je ravno u vratara.

S druge strane najbolju priliku propustio je realizirati Rodrygo.

Rodrygo se iskupio u drugom poluvremenu i to s dva pogotka s kojima je odveo Real Madrid u polufinale Lige prvaka.

Kod prvog gola u 58. minuti projurio je desnom stranom, Chalobah je ispao poput juniora i otklizao u prazno što je potpuno otvorilo obranu Chelseaja. Prvi pokušaj Reala nije prošao, ali lopta je ponovno došla do Rodryga koji iz druge zabija za vodstvo.

Nakon toga sve je bilo jasno. Chelsea je morao postići tri gola i ne primiti niti jedan kako bi ostao na životu, ali Londončani u ovakvom stanju za to nisu sposobni.

Rodrygo je još jednim golom stavio točku na i i izbacio Chelsea iz Europe. Mora se reći zasluženo, Real je odradio posao i prošao dalje. Kovačić i Modrić odradili su cijelu utakmicu.

Kapetan madridskog sastava Karim Benzema ušao je u društvo igrača koji su u ovom natjecanju nastupili najmanje 150 puta. Večerašnji nastup bio mu je 131. u Realovom dresu dok je za Lyon odigrao 19 susreta.