Nastavlja se niz poraza: Ćorić nakon više od tri sata borbe izgubio od Đerea

Petar Jenjić • srijeda, 19.04.2023.

Borna Ćorić nije uspio izboriti četvrtfinale ATP turnira u Banjoj Luci nakon što ga je u tri teška seta porazio Laslo Đere...

Peti uzastopni poraz upisao je Borna Ćorić kojeg je u osmini finala ATP turnira u Banjoj Luci, nakon velike borbe, porazio srpski tenisač Laslo Đere.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon više od tri sata igre 78. tenisač svijeta slavio je sa 6:4, 6:7, 6:4. Bio im je ovo četvrti međusobni dvoboj i treća pobjeda srpskog predstavnika.

Đere je kod vodstva 4:3 stigao do breaka i servisa za set, ali Ćorić je odmah uzvratio na isti način. Međutim, to nije uspio potvrditi pa je svojim drugim uzastopnim breakom Đere stigao do prvog seta.

Ćorić je u drugom setu stigao do dva breaka prednosti i vodstva 5:2, no srpski tenisač uspio je izboriti tie-break. U 13. igri dominirao je hrvatski tenisač i pri tome izgubio tek jedan poen.

Odmah na startu trećeg seta Đere je uzeo break, a nakon toga prednost sačuvao do kraja. Ćorić je imao jednu šansu za povratak, no nije je iskoristio.