Mektić i Pavić poraženi u tijesnom meču na startu turnira u Barceloni

Branimir Korać • srijeda, 19.04.2023.

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu uspjeli izboriti prolaz u drugo kolo turnira parova u Barceloni. Bolji su bili Rohan Bopanna i Matthew Ebden...

Nakon Ivana Dodiga, na turniru u Barceloni poraz su upisali i Nikola Mektić i Mate Pavić. Hrvatski par nije imao jednostavan posao na startu, čekala ga je vrlo ozbiljna i kvalitetna kombinacija Rohan Bopanna/Matthew Ebden.

Igraj na mečeve parova na turniru u Barceloni na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mektić i Pavić bili su u igri do samog kraja, ali nakon 8:8 u produženom tie-breaku, naredna dva poena uzimaju Bopanna i Ebden koji odlaze do pobjede.

Prvi set otišao je na stranu Bopanne i Ebdena u tie-breaku sa 7:4, a mogli su Indijac i Australac i ranije doći do seta.

U drugom setu oba para su bila uvjerljiva na svom servisu i nisu dopustili break lopte sve do završnice seta. U završnici kod 4:3 Mektić i Pavić rade break i uzimaju set.

U produženom tie-breaku nije bilo velikih odvajanja, a završnica je pripala Bopanni i Ebdenu čime su Mektić i Pavić upisali čak četvrti poraz u nizu.

ATP Barcelona, prvo kolo parova:
Rohan Bopanna/Matthew Ebden (Indija/Australija) - Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska, 4) 7:6(4), 3:6, 10:8