SuperSport Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.04.2023, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • petak, 21.04.2023.

Na otvaranju 30. kola SuperSport HNL-a sastali su se Lokomotiva i Šibvenik, a pobjedu je odnio domaćin. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Indrit Tuci...

Iker Pozo
69'
90
Duje Čop
69'
4
Mislav Matić
69'
30
Josip Knežević
83'
Damir Čanadi

Lokomotiva i Šibenik sastali su se u dvoboju u kojem se očekivalo od jednih i drugih puno borbenosti i velika želja za osvajanjem sva tri boda. U konačnici slavili su Lokosi, zasluženo, Šibenik je pružio premalo.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenčani su imali ugodnu prednost ispred Gorice u borbi za opstanak, ali nakon današnjeg dvoboja razlika je samo jedan bod s tim da Gorica ima utakmicu manje i u nedjelju remijem protiv Rijeke može doći na devetu poziciju.

U prvom poluvremenu viđeno je vrlo malo kvalitetnog nogometa, s obje strane igralo se ispod očekivanja, a na kraju su ipak Lokosi bili ti koji su stvorili pokoju polupriliku više. Iz tog prvog poluvremena vrijedi istaknuti tek dva pokušaja Kačavende koji je općenito bio prvo ime susreta, puno je pretrčao, bio opasan, ali nije bio dovoljno precizan.

U 21. minuti prvi put je zaprijetio kada je pucao izvana, ali lopta je prošla malo pokraj vratnice, a u 41. minuti nakon odbijanja lopte u 16 metara Kačavenda je pokušao, no pogodio je samo Đorića.

U drugom dijelu Lokomotiva je malo pojačala ritam, posebno nakon izmjena koje su joj donijele više nego Šibeniku njegove.

U prvih deset minuta drugog dijela prvo je Kačavenda zaprijetio novim udarcem, ali ovaj put Rogić je obranio, u 53. minuti zatresla se mreža Šibenčana nakon što je Smakaj pogodio, ali tome je prethodilo igranje rukom Kačavende pa gol nije priznat.

Odličnu priliku na drugoj strani kreirao je Špeljak koji je krasno gađao s 12-13 metara suprotni gornji kut, ali Čavlina je fantastično obranio.

U 80. minuti Lokomotiva je povela. Odličan ubačaj s lijeve strane Milićevića, Šotiček je sjajno propustio loptu kroz noge, ona dolazi do Tucija koji je šalje u mrežu

Do kraja susreta Lokosi su rutinski održali prednost i zasluženo uzeli sva tri boda.