SuperSport Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 23.04.2023, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica

Petar Jenjić • nedjelja, 23.04.2023.

Nogometaši Gorice stigli su do treće uzastopne pobjede u SuperSport HNL-u, a danas su na domaćem terenu bili bolji od Rijeke. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kristian Fućak...

Treću uzastopnu pobjedu bez primljenog pogotka upisala je Gorica. Nakon Osijeka i Šibenika, danas je pala i proljetno goropadna Rijeka zbog krasnog pogotka Kristiana Fućka iz drugog poluvremena.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novim bodovima momčad Željka Sopića stigla je na 26 i tako prestigla Šibenik na devetom mjestu koji ostaje na dva boda manje. S obzirom na prikazano, sasvim zasluženo.

Već nakon nešto više od minute igre, činilo se da će Gorica povesti. Sjajno je lopta sjela na volej Toniju Fruku malo van kaznenog prostora, a pogodio je neobranjivo pod samu gredu. Međutim, dosuđeno je zaleđe nešto ranije.

Utakmica se nakon toga ipak primirila i bila bez prevelikih šansi. Prva sljedeća stigla je u 26. minuti, kada se lopta odbila do Antonija Marina koji ulazi u kazneni prostor i puca, no brani Ivan Banić.

U sljedećih 15-ak minuta nije bilo praktički nikakvih šansi, a onda je Rijeka mogla povesti. Povukao je Matija Frigan i odigrao u prostor za Niku Jankovića koji neometan s osam metara puca ravno u Banića.

U sudačkoj nadoknadi Gorica je imala tri udarca prema golu. Prvo je udarac Josipa Mitrovića obranio Nediljko Labrović, a nakon toga vratar Rijeke dobro je reagirao i na udarac glavom Slavka Bralića. Uslijedio je i udarac Fruka koji je otišao pored gola.

Značajniju šansu imala je Rijeka u 58. minuti kada je Friganov udarac otišao kraj gola. Pet minuta kasnije Gorica je povela, Fućak se izborio za loptu i neometano pucao sa 17 metara. Labrović nije imao šanse za obranu.

U 79. minuti Gorica je ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti zbog simuliranja dobio Momčilo Raspopović. Iz usporene snimke vidjelo se da je kontakt postojao, ali promjene odluke nije bilo.