SuperSport Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 26.04.2023, 15:00 h, Stadion Gradski vrt

Petar Jenjić • srijeda, 26.04.2023.

Nogometaši Osijeka vratili su se pobjedama. U sklopu 31. kola SuperSport HNL-a na domaćem su terenu, u debiju Stjepana Tomasa, slavili s 1:0 protiv Istre 1961...

Po prvi put od 19. kola, odigranog 29. siječnja, Osijek je stigao do prvenstvene pobjede. U Gradskom vrtu pala je Istra 1961 pogotkom Ramona Miereza, a Stjepan Tomas tako na najbolji mogući način debitirao na klupi momčadi.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to izuzetno zanimljiva utakmica, unatoč samo jednom postignutom golu. Oba vratara su se istaknula obranjenim penalima, no rezultat je ipak otišao na stranu domaćina.

Tiha, komorna atmosfera na tribinama bila je kroz cijeli susret. Nešto drugačije bilo je na terenu. Osijek je krenuo bolje i aktivnije prema naprijed, stvarao je pritisak nekoliko minuta, ali igra se ubrzo prebacila na sredinu terena.

Do 21. minute nije bilo prave prilike. Ubacio je Marin Leovac oštro u kazneni prostor, pucao je Ramon Mierez sa sedam metara, ali lopta ide malo kraj stative. Do kraja poluvremena Osječani su bili u još dvije dobre situacije.

Prvo je Kristijan Lovrić u 37. minuti lijepo prošao po lijevoj strani i pucao iskosa, no obranio je Lovro Majkić. Niti dvije minute kasnije sa suprotne strane okušao je udarac Domagoj Bukvić, ali vratar Istre ponovno je bio pravovremen.

Velika šansa za Istru u 50. minuti. Koriste gosti loše dodavanje Lovrića, pucao je Luka Marin iskosa unutar kaznenog prostora, no pogađa okvir gola. Pet minuta kasnije sjajna prilika za Monsefa Bakrara nakon izvrsnog proigravanja Luke Hujbera, ali ovaj puca malo kraj stative.

Najveću prigodu za pogodak Osijek je imao nakon točno sat vremena igre. Oleksandr Petrusenko je igrao rukom nakon kornera i Igor Pajač dosudio najstrožu kaznu. Međutim, Lovriću je udarac s 11 metara obranio Majkić.

Ipak, domaćin je poveo u 72. minuti. Poigravali su se obrambeni igrači Istre na čelu s Majkićem, Bukvić je centrirao s desne strane na Miereza, a on, karakteristično za svoju igru, glavom skrenuo loptu u gol.

Dvostruka obrana Majkića sedam minuta kasnije. Vratar Istre spašava svoju momčad, prvo je pucao Mijo Caktaš, a odmah nakon toga Bukvić, no nije išlo preko Istrinog golmana. Najbolju priliku gosti su imali u 86. minuti.

Pajač je dosudio penal nakon što je Jevhen Čeberko povlačio Bakrara. Reda Boultam izveo je udarac s 11 metara, no obranio je Marko Malenica. Do kraja se rezultat nije promijenio.