SuperSport Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 26.04.2023, 17:05 h, Stadion u Maksimiru

Petar Jenjić • srijeda, 26.04.2023.

Dinamo je na Maksimiru ugostio Varaždin i stigao do pobjede od 2:0. Bilo je to gotovo pa rutinsko slavlje Modrih koji nisu dopustili protivniku previše prilika...

Do svoje 21. prvenstvene pobjede ove sezone stigli su nogometaši Dinama koji su na domaćem terenu igrali protiv neugodnog Varaždina koji je još uvijek u borbi za europsku poziciju.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aktualni prvak slavio je rezultatom 2:0, a po jedan pogodak vidjeli smo u svakom poluvremenu. Varaždinci su imali dvije dobre situacije na cijeloj utakmici pa možemo reći da je domaćin gotovo pa rutinski stigao do pobjede.

Dinamo je u 9. minuti imao odličnu šansu, a nakon ubacivanja pucao je Josip Drmić iz blizine, no obranio je Oliver Zelenika. Nismo nakon toga vidjeli previše uzbuđenja, kako na jednoj, tako i na drugoj strani.

Izdvojit ćemo udarac Frana Brodića iz 25. minute kojeg je lako uhvatio Dominik Livaković. Ipak, u završnici poluvremena Dinamo je poveo.

Kombinirali su Modri oko kaznenog prostora, pucao je Mauro Perković, lopta od bloka dolazi do Darija Špikića koji iz blizine lakoćom matira vratara gostiju. To mu je bio šesti prvenstveni pogodak sezone.

Domaća momčad u nastavak je krenula jako dobro i u razmaku od tri minute imala tri jako dobre šanse. Prvo je Luka Ivanušec nakon dobre kombinacije pogodio stativu, nakon čega je uslijedio izvrstan udarac Baturine s 18 metara, ali Zelenika odbija u korner.

Taj isti korner izveo je Robert Ljubičić, glavom je pucao Dino Perić, no ponovno je čuvar mreže gostiju sačuvao gol svoje ekipe. Najbolja šansa za goste stigla je u 77. minuti kada je udarac Tonija Teklića od bloka otišao kraj stative.

Dvije minute kasnije Dinamo je podebljao vodstvo. Asistent je bio Baturina, a poentirao je Ivanušec. Zelenika nije imao šanse na snažan i odmjeren udarac.

Sjajna šansa za Varaždin, najbolja na susretu, stigla je u 86. minuti. Pred Livakovića sam je izašao Michele Šego, ali je vratar Dinama obranio uz pomoć vratnice. Odmah na drugoj strani Ivanušec je imao šansu za drugi gol, no Zelenika je obranio njegov pokušaj.

Istaknimo i to da je u završnici utakmice na teren ušao i Bruno Petković, prvi put nakon nešto više od mjesec dana izbivanja. U cijeloj utakimci Varaždin je napravio svega jedan prekršaj.