Mega je pokušala, ali nije imala snage za iznenaditi Budućnost

Krešimir Milić • petak, 28.04.2023.

Budućnost je povela u seriji doigravanja ABA lige. Za Greena gosti nisu imali rješenja…

Prva utakmica serije doigravanja između Budućnosti i Mega Basketa u Podgorici je pripala domaćima koji su slavili 94:77 (14:22, 35:15, 28:18, 17:22). Poveli su gosti u prvoj četvrtini 14:22, ali već u drugoj Budućnost okreće rezultat i na odmor se odlazi rezultatom 49:37.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Razliku domaći povećavaju domaći u trećoj četvrtini koju završavaju s prednošću od 22 koša razlike i rezultatom 77:55. Već na startu posljednje povisili su vodstvo na 24 poena razlike, a najveće su imali vodstvo od 29 poena razlike kod rezultata 94:65. Do kraja su gosti uspjeli smanjiti i postaviti konačni rezultat na 94:77.

Prvo ime susreta bio je Eric Green s 34 poena. Trice je gađao 7/11, a za dva poena je šutirao pet puta i pogodio četiri, dok je na slobodnim bacanjima bio stopostotan s pet od pet. Statistici je dodao jedan skok, a upisao je i četiri asistencija. Pratio ga je danas bosanskohercegovački centar Kenan Kamenjaš s 20 poena i pet skokova.

Kod Mege najviše poena postigao je Nikola Đurišić 17 te dodao šest skokova i dvije asistencije. Drugi najbolji strijelac kod gostiju bio je Matej Rudan s 15 poena kojima je dodao u statistici šest skokova te tri asistencije.

Druga utakmica doigravanja igra se 7. svibnja u Beogradu.