Suci: Ivan Slunjski, Aleksandar Vuzem, Patrik Tkalčević; 4. sudac: Mario Stanić
Ivan Rupčić 87'
Grobničan

Dva penala, dva isključenja, sjajni golovi Grobničana i pobjeda Sesveta

Petar Jenjić • subota, 29.04.2023.

Nogometaši Sesveta stigli su do nove prvenstvene pobjede. U sklopu 25. kola SuperSport Druge NL svladali su Grobničan rezultatom 4:2...

Sven Opačić
61'
45
Marko Guja
61'
28
Leon Petrović
61'
3
David Kovačić
80'
9
Toni Barišić
84'
Karlo Valjan
46'
16
Ivan Rupčić
64'
7
Marko Ravlija
64'

Predrag Stilinović

Boj za prvo mjesto nastavljaju Sesvete koje su na domaćem terenu bile bolje od Grobničana. Dva pogotka postigli su s igračem manje, a kad su se snage izjednačile, nasavile su u istom ritmu.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavile su rezultatom 4:2 te time barem privremeno skočile na prvo mjesto s dva boda ispred Jadrana Luke Ploče koji svoju utakmicu kola tek treba odigrati. Grobničan s druge strane nastavlja svoju borbu za ostanak, unatoč današnja dva sjajna pogotka.

Na polovici prvog poluvremena možemo reći da se vodila borba na sredini terena. Sesvete su imale više od 70 posto posjeda lopte, no to nisu koristile.

Prvo pravo "uzbuđenje" stiglo je u 37. minuti kada Sesvete ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Jozef Kuqi. Prvi je dobio desetak minuta ranije.

Zadovoljstvo gostiju trajalo je svega jednu minutu, a tada je Carlo berković srušio Josipa Ivana Zoricu. Sudac je dosudio najstrožu kaznu, a golman Grobničana zaradio žuti karton. Siguran s 11 metara bio je Mateo Topić. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Odmah početkom nastavka Sesvete su podebljale vodstvo. Ivan Abramović je lijepo proigrao za neometanog Frana Čuljka koji lakoćom s deset metara šalje loptu u gol.

Svega osam minuta kasnije novi problem za goste. Antonio Galešić zaradio je drugi žuti karton nakon što je skrivio kazneni udarac. Siguran je s 11 metara bio ponovno Topić.

Sjajno, zaista sjajno stigao je Grobničan do gola u 77. minuti. Franko Bosančić je prekrasno pucao iskosa i neobranjivo pogodio suprotni kut. Četiri minute kasnije Sesvete su vratile tri pogotka prednosti, lopta dolazi do Josipa Ivana Zorice koji je lijepo zavrtio protivničkog braniča i matirao Berkovića.

Grobničan je očito danas bio preplaćen na sjajne golove. Ovoga puta u 87. minuti s 20 metara sjajno je potegnuo Ivan Rupčić i matirao Ilinčića. Do kraja se rezultat nije promijenio.