SuperSport Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 29.04.2023, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.311
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Solin), Goran Pečarić (Zagreb)
Šibenik

Istra 1961 odlično koristila prilike i upisala uvjerljivu pobjedu protiv Šibenika

Branimir Korać • subota, 29.04.2023.

Istra 1961 ugostila je na svom travnjaku Šibenik na otvaranju 32. kola SuperSport HNL-a i upisala je pobjedu 3:0. Ovaj poraz još malo otežava situaciju Šibenčanima...

Iker Pozo
69'
9
Dejan Radonjić
69'
8
Dino Skorup
75'
30
Josip Knežević
75'
4
Mislav Matić
80'
Damir Čanadi

Šibenčani nisu uspjeli doći do bodova u Puli i upisali su poraz 3:0 što znači da će i 33. kolo dočekati kao posljednjeplasirana momčad na ljestvici. Nakon što su prva tri međusobna dvoboja ove sezone okončana 0:0, u četvrtom je Istra ipak bila uvjerljiva.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako su viđena tri pogotka, nije bilo puno prilika, Istra je sjajno koristila ono što joj se ponudilo i na kraju je uzela uvjerljivu pobjedu te nastavila bitku za europske pozicije.

Praktički sve do prvog pogotka, koji je stigao u 44. minuti, nije bilo pravih prilika. Valja istaknuti tek jedan pokušaj Hujbera koji je završio izvan okvira gola te očajno štopanje lopte Kadušića u idealnoj poziciji.

U 43. minuti Đorić se gradi u 16 metara, pritom je rukom zakačio po licu Bakrara koji teatralno pada, a Strukan nakon pregleda snimke pokazuje na 11 metara. Mlinar je precizan i zabija za 1:0.

Na samom kraju prvog dijela, u šestoj minuti sudačke nadoknade, Hiroš je pucao pokraj vratnice iz dobre pozicije.

U drugom dijelu Šibenčani su pokušavali doći do poravnanja udarcima izvana Hiroša i Čanađije, posebno je opasan bio ovaj drugi pokušaj, ali mreža Majkića nije se tresla.

U 71. minuti Istra je došla do drugog pogotka. Kadušić je poslao dugačku loptu prema naprijed, prima je Bakrar i bez previše razmišljanja puca u suprotni kut te probija Rogića i podiže na 2:0.

U 85. minuti priči je bio kraj. Vrlo precizan udarac Mahmouda, Bakrar ga je proigrao, a Mahmoud je ušao u 16 metara i od suprotne vratnice poslao loptu u mrežu.

Završilo je 3:0, uvjerljivom pobjedom Istre, malo uvjerljivije nego što je to izgledalo na travnjaku.