SuperSport Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 30.04.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin

Petar Jenjić • nedjelja, 30.04.2023.

Nogometaši Osijeka slavili su u utakmici 32. kola SuperSport HNL-a na gostovanju kod Varaždina i ostali stopostotni pod novim trenerom Stjepanom Tomasom...

Nakon niza kojem se nije nazirao kraj, Osijek je pod paskom Stjepana Tomasa stigao do druge uzastopne pobjede i tako nastavlja borbu za europske pozicije. Danas je slavio u gostima kod Varaždina.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždin je promašivao, Osijek zabijao. Bio bi to sažetak današnjeg dvoboja koji je završio pobjedom gostiju od 3:1 kojom su barem privremeno ponovno preskočili Rijeku na trećem mjestu s bodom prednosti.

Već u trećoj minuti Osječani su stigli do vodstva. Nakon slabijeg prvog udarca na startu utakmice, Ramon Mierez s drugim je bio ubojitiji. Spretno i sretno došao je do 12 metara i matirao Olivera Zeleniku.

Još jednom Mierez opasno prijeti u 15. minuti. Nakon kornera pucao je glavom, ali Zelenika odbija u još jedan udarac iz kuta. Odmah nakon toga najveća šansa za Varaždin. Michele Šego sam istrčava pred protivničkog vratara, ali Marko Malenica brani njegov udarac.

Dobra šansa za domaću ekipu stigla je u 37. minuti kad je Fran Brodić petom odigrava za Agona Elezija, no njegov udarac išao je jako, blizu stative. Minutu kasnije Osijek, točnije Domagoj Bukvić koristi grešku Lamine Ba, izlazi pred Zeleniku i lakoćom trese mrežu.

U dobroj poziciji za gol bio je Kristijan Lovrić u 42. minuti, ali Zelenika se našao na pravom mjestu i obranio udarac. S dva pogotka prednosti otišlo se na poluvrijeme, a odmah početkom nastavka prijete domaći.

U prvih osam minuta dvije odlične situacije za smanjenje zaostatka. Prvo je pucao Brodić, ali golman Osijeka skinuo je taj zicer, a zatim i u nastavku uspijeva odbiti pokušaj Elezija. Nakon toga je Matija Kolarić glavom pucao s pet metara, no pucao je ravno u Malenicu.

Kazna za to stigla je u 66. minuti kada je Nail Omerović odigrao za Miereza koji novim, izvrsnim udarcem iz voleja matira Zeleniku po drugi put na susretu. Varaždinci su ipak uspjeli iskoristiti jednu od šansi. Šego je u 77. minuti proigrao Brodića, a Brodić poslao loptu iza Malenice.