Petra Martić u tri seta preko Ruskinje do osmine finala turnira u Madridu

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2023.

Petra Martić odradila je dobar meč u šesnaestini finala turnira u Madridu gdje je svladala Anu Kalinskaju i izborila prolaz u osminu finala...

Petra Martić upisala je i drugu pobjedu na turniru u Madridu, nakon što je svladala u drugom kolu Lauru Siegemund, u trećem kolu bila je bolja od Ruskinje Ane Kalinskaje.

Igraj na mečeve turnira u Madridu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Martić i Kalinskaje i prva Petrina pobjeda nakon što je izgubila prošli dvoboj u Miamiju prije dvije godine u tie-breaku trećeg seta.

U današnjem dvoboju Martić je dobro krenula i uzela je prvi set sa 6:3. U tom setu obje igračice čvrsto su držale svoj servis, sve do 4:3 kada Martić dolazi do prvih prilika, radi break i uzima set.

U drugom setu ista priča, samo ovaj put Martić je bila ta koja je izgubila servis u završnici seta i odluka je pala u trećem setu.

Tamo je Martić rano došla do breaka pa kod 4:3 spasila četiri break lopte i nakon toga na servisu Ruskinje iskoristila drugu meč loptu i otišla do pobjede.

U osmini finala Martić će igrati protiv bolje iz meča između Barbore Krejčikove i Xiyu Wang.