Hrvatska preko Belgije teže od očekivanja do pobjede za kraj kvalifikacija

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2023.

Hrvatski rukometaši upisali su novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Kvalifikacije su zaključili slavljem protiv Belgije 34:29...

Hrvatska rukometna reprezentacija odradila je i posljednju utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U Rijeci je svladala Belgiju s 34:29 i tako s drugog mjesta u skupini prolazi na europsku smotru.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Da bi završila na vrhu skupine, trebao joj je kiks Nizozemske u susretu s Grčkom, no to se nije dogodilo, Nizozemci su upisali pobjedu 32:26.

Belgija je nastup u skupini završila na dnu, bez ijednog boda, ali protiv Hrvatske se dugo jako dobro držala pa je čak 20 minuta prije kraja imala i četiri gola prednosti.

Međutim onda Hrvatska kreće, počinje igrati znatno bolje, radi preokret i odnosi pobjedu 34:29.

Početak nije bio loš. Imala je Hrvatska sredinom prvog poluvremena vodstvo 10:6, ali dopustila je Belgijcima da se do poluvremena potpuno vrate u utakmicu i na odmor otiđu s poravnatih 16:16.

To pomalo konfuzno razdoblje nastavilo se i početkom drugog dijela, ponovno hrvatska obrana nije funkcionirala, Belgijci su vrlo lako dolazili do realizacije i Goran Perkovac već nakon sedam minuta igre u drugom dijelu pozvao je minutu odmora.

To nije odmah dalo ploda jer Hrvatska nije iskoristila prva tri napada nakon minute odmora i Belgija je pobjegla na ozbiljnih 22:18.

Nakon toga Glavaš, Maraš i Štrlek rade seriju, Hrvatska preuzima vodstvo i nakon 26:26 do kraja susreta ima sve pod kontrolom te u konačnici odnosi pobjedu.

Luka Cindrić susret je završio s devet pogodaka, šest je dodao Mateo Maraš, a pet Filip Glavaš. Kod Belgije Nick Deekens upisao je 11 obrana, a po pet su zabili Hamza Handžić, Raphael Kotters, Quinten Colman i Simon Ooms.