SuperSport Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 01.05.2023, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Gorica

Čudesni Čavlina, Banić u nesvijesti napustio teren, Vojtko u 98. fenomenalno zabio za bod Gorice

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.05.2023.

Utakmica u kojoj će se dugo pisati završila je u Kranjčevićevoj ulici, Gorica je nadoknadila dva gola zaostatka i stigla do boda protiv Lokomotive...

Oni koji su se umjesto prvomajskog roštiljanja odlučili dan posvetiti SuperSport HNL-u, definitivno se nisu pokajali. Izvrsna utakmica u Kranjčevićevoj ulici između Lokomotive i Gorice koja je završila.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zaista, bez teksta. Jako puno toga dogodilo se i sve je teško sažeti u riječi. Čudesno je branio Nikola Čavlina, imao 12 obrana, ali svojoj momčadi nije uspio spasiti pobjedu zahvaljujući čudesnom pogotku gostiju u 98. minuti.

Dvoboj je obilježila i teška ozljeda Ivana Banića koji je u nesvijesti napustio teren početko sudačke nadoknade. Njegovi suigrači smogli su snage za poravnanje i konačnih 2:2.

Sjajna šansa Gorice u 18. minuti. Na loptu je nakon centaršuta Dina Štigleca natrčao Merveil Ndockyt koji s deset metara neometan puca iz voleja, no Nikola Čavlina brani i odbija u korner.

Odličnu šansu imala je Lokomotiva deset minuta kasnije. Bio je to ubačaj Luke Stojkovića, glavom je pucao Mateo Marić, ali vratar Gorice uspijeva odbiti u korner. Rezultat se promijenio u završnici poluvremena.

Bio je to ubačaj s desne strane, lopta se odbila do Stojkovića koji neometan natrčava na loptu na sedam metara i šalje je iza Banića. Igrala se 42. minuta, a do kraja je Gorica mogla poravnati. Ubačaj iz slobodnog udarca, Matthew Steenvoorden odlično puca glavom, no Čavlina još bolje brani.

Odmah na startu drugog poluvremena Lokosi su stigli do drugog pogotka. Stojković je odigroa za Tucija koji se našao na 20 metara od gola, namjestio se na udarac i odlično pogodio. Sljedećih sedam, osam minuta teško je pobrojati sve što se dogodilo.

Prvo je Čavlina obranio udarac Tonija Fruka, a ubrzo je uslijedio penal za goste kada je Ivan Milićević srušio Valentina Majstorovića. Odgovornost je preuzeo Jurica Pršir, no vratar Lokomotive pročitao je njegovu namjeru i obranio.

Uslijedila je velika prijetnja Lokomotive. Pucao je Stojković iskosa, obranio je Banić, a lopta se odbila do Lukasa Kačavende koji pogađa gredu. Posljednju u nizu šansi imao je Ivan Tomečak, no izvanredni vratar Lokosa obranio je njegov pokušaj.

Vraća se Gorica u igru u 61. minuti, Pršir je odigrao za Luku Kapulicu koji se ubacio u kazneni prostor i pucao iskosa u suprotni kut, neobranjivo i za raspoloženog Čavlinu. Bio mu je to prvi gol za seniore Goričana.

Igra se primirila nakon toga, a prvu sljedeću šansu gosti su imali nakon krađe Tima Matavža koji odigrava povratnu loptu za Nikolu Vujnovića, ali još jednom vratar zagrebačke momčadi bio je na mjestu.

U završnici susreta ružna scena kada je Matuš Vojtko u prolazu "pokupio" svog vratara Banića i udario u glavu. Vratar Gorice ostao je u nesvijesti i nakon nekoliko minuta pružanja pomoći iznesen je s terena.

Nisu se predavali gosti nakon toga, a prilika je stigla u 98. minuti iz slobodnog udarca. Pucao je upravo "tragičar" Vojtko i fenomenalno pogodio za 2:2.