SuperSport Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 01.05.2023, 18:10 h, Gradski stadion u Koprivnici

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.05.2023.

Nogometaši Rijeke stigli su do pobjede od 3:1 na gostovanju kod Slaven Belupa koji je do danas bio nepremostiva prepreka ove sezone...

Četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica upisali su nogometaši Rijeke koji nastavljaju boj s Osijekom za treće mjesto. S današnja tri boda vraćaju se na tu poziciju s dva boda više od konkurenta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Sergeja Jakirovića nije imala prevelikih problema na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa koji je u tri prethodna susreta ove sezone upisao tri pobjede, ali danas nije imao previše šanse. Rijeka je slavila s 3:1.

Nakon samo 37 sekundi igre gosti su poveli. Katastrofalnu reakciju Vinka Solde i Ivana Suška koristi Prince Ampem koji krade loptu i šalje je u praznu mrežu. Bio je to najbrži pogodak ove sezone u SuperSport HNL-u.

U 20. minuti gostujuća momčad podebljala je vodstvo. Emmanuel Banda izveo je slobodan udarac iskosa i skoro prevario vratara Slaven Belupa. U velikoj gužvi najbolje se snašao Veldin Hodža i skrenuo loptu u gol. To mu je bio prvijenac u SuperSport HNL-u.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaknuti dva pokušaja glavom kapetana Farmaceuta Tomislava Božića. Jedan je obranio Nediljko Labrović, a drugi je otišao kraj stative.

Početkom nastavka u igru je ušao Ivan Krstanović i za nepune dvije minute stigao do pogotka. Ubacio je Antonio Bosec s desne strane na 11 metara, a napadač Belupa zabio svoj 123. pogodak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Matija Frigan često se nalazio u situacijama za udarac, no nije mu ništa polazilo za nogom sve do 79. minute. Hodža je odigrao u prostor za Alena Grgića, koji šalje kroz peterac za napadača Rijeke koji lakoćom poentira iz blizine.

U samoj završnici susreta Božić je mogao ublažiti poraz svoje momčadi, no njegov udarac s ruba 16 metara završio je na gredi.