Split slavljem u Draženovom domu osigurao prvo mjesto uoči doigravanja

Krešimir Milić • petak, 05.05.2023.

Splićani su slavili protiv Cibone, a junak gostiju bio je Dominik Mavra s dvije trice u posljednjoj minuti…

Vrijednu pobjedu ostvarili su Splićani na gostovanju u Zagrebu kod Cibone. U Draženovom domu bili su bolji rezultatom 81:76 (21:23, 23:19, 16:20, 21:14).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva četvrtina završila je za koš razlike vodstvom domaćih, a imali su i vodstvo osam poena razlike na početku. Topila se prednost Cibone u nastavku, a Split u drugoj četvrtini odlazi na plus pet. Ipak Cibona smanjuje prije odlaska na odmor na koš razlike i rezultat 42:44.

U nastavku je Cibona ponovno došla do prednosti, a treća četvrtina završila se u napetom ritmu s košem prednosti. Prijelomni trenuci bili su u posljenjoj minuti kad je Dominik Mavra pogodio tricu kod rezultata 74:75, a onda i još jednu kojom je postavljen konačan rezultat 76:81.

Važna je ovo pobjeda za Splićane u desetom kolu košarkaške Lige za prvaka. Njome su osigurali prvo mjesto za doigravanje.