Roma 0:2 Inter
Inter

Inter odnio pobjedu s Olimpica, Brozović odigrao cijeli susret

Petar Jenjić • subota, 06.05.2023.

Nogometaši Intera slavili su na Olimpicu protiv Rome u izravnom dvoboju za plasman u Ligu prvaka. Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu za goste...

Današnji drugi dvoboj 34. kola talijanske Serie A otišao je na stranu Intera koji je na gostovanju na Olimpicu stigao do pobjede protiv Rome. Nerazzurri su slavili s 2:0 u izravnoj borbi za Ligu prvaka.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S trećom uzastopnom gostujućom pobjedom, a petom ukupno, Inter je stigao na 63 boda, dok njen današnji protivnik ostaje na pet bodova manje i sedmom mjestu.

Igralo se u dosta visokom ritmu kroz prvo poluvrijeme, no većim dijelom nije bilo pravih šansi. Izdvaja se dobar pokušaj Lorenza Pellegrinija čiji udarac odlazi malo iznad grede.

Ipak, u 33. minuti Inter je stigao do vodstva. Marcelo Brozović uposlio je Denzela Dumfriesa na desnoj strani, Nizozemac poslao oštru loptu kroz peterac, a u gol je skrenuo Federico Dimarco. Njegov je to četvrti pogodak u sezoni.

Igra se očekivano rasplamsala u drugom poluvremenu, ali isto tako bilo je i dosta nervoze i prekida zbog ozljeda na obje strane. Tražio je domaćin i penal u 56. minuti, no VAR nije presudio u njihovu korist.

Pitanje pobjede Inter je riješio u 74. minuti nakon jedne dosta slabe reakcije domaće obrane. Lautaro Martinez uposlio je Romelu Lukakua koji preciznim udarcem svladava Ruija Patricija za 2:0. Tako su oba današnja derbija otišla na stranu milanskih klubova protiv rimskih istim rezultatom.

Marcelo Brozović odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta, a pretkraj je imao i jedan solidan pokušaj koji je obranio Patricio.