Sesvete remizirale, Zrinski usamljen na vrhu, Hrvace pregazile Opatiju

Petar Jenjić • subota, 06.05.2023.

Danas su odigrane četiri utakmice 26. kola SuperSport Druge NL. Sesvete su remizirale u gostima kod Zagoreca iz Krapine što znači da Zrinski Jurjevac sada usamljeno drži vrh ljestvice...

Do druge pobjede zaredom, a treće u zadnje četiri utakmice, stiglo je Dugo Selo koje je na domaćem terenu bilo bolje od posljednjeg Međimurja rezultatom 3:0.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena imali su jedan pogodak prednosti pogotkom Mihovila Rašića iz 38. minute. Odmah početkom nastavka vodstvo je podebljao Tin Janušić, da bi pobjedu potvrdio Jacob Tarasenko u 70. minuti.

Jadran iz Poreča preokretom je stigao do pobjede protiv Trnja od 2:1 u borbi dvaju klubova iz donjeg dijela ljestvice. Novim bodovima odmaknuo se na +6 u odnosu na zonu ispadanja.

Marko Bibić doveo je Trnje u vodstvu u osmoj minuti. Rezultat je poravnao Ivan Lepinjica u 40. minuti, da bi autogol Akinole Jabite donio Istranima puni plijen.

Nakon glatkog poraza u prošlom kolu, Hrvace su se oporavile na pravi način. Na domaćem terenu s visokih 5:1 bile su bolje od Opatije te joj se približili na četiri boda zaostatka na petom mjestu.

Krešimir Luetić zabio je dva pogotka za Hrvace, po jedan gol dodali su Krešimir Kelez, Pjero Škarić i Robert Jandrek. Jedini pogodak za goste zabio je Tonći Kukoč-Petraello.

Zagorec iz Krapine nadoknadio je dva gola zaostatka protiv Sesveta te uzeo bod. Takvim razvojem situacije Zrinski Jurjevac ostaje usamljen na vrhu ljestvice s 54 boda, dok Sesvete imaju jedan manje.

Nakon samo osam minuta igre Sesvete su vodile 2:0 preko Nina Vukasovića i Tina Kulenovića, no za domaće su zabijali Christian De Souza Andre u 18. minuti i Mateo Dunić u 53. minuti.